TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаклбери Фина 🌀 @katiestrummer
#reach: 50426   ( 548th )
#followers: 732   ( 4245th )
#2
Научно е докажано дека со шамарање/тепање детето учи единствено дека после грешка ќе го добие тој шамар/тепање, а н… https://t.co/uic6SFTKin
11ReTweets40Favorites·Details
#3
My style is somewhere between cute, homeless and practical.
9ReTweets32Favorites·Details
#4
и многу го сакам, постојано ме учи да бидам подобра кон себе и другите, да не се погледам никад веќе ќе мислам сум најубава на свет
5ReTweets29Favorites·Details
#5
As cool as it's supposed to look, хамбургер на даска е многу непрактична работа за хаос луѓе.
6ReTweets24Favorites·Details
#6
Сеа коа конечно добив победа дома за да преспивам кај партнерот, сакам да им се обратам на родители да ми приложат валидна причина зошто не ми дозволуваа досега, што не е ретка појава у општествово ко што приметив.
4ReTweets30Favorites·Details
#7
Луѓе што мислат дека заслужиле да им напраиш внуче, заслужуваат и да им го тупнеш пошо праење дете е факинг подарок за баба и дедо, ебате.
3ReTweets29Favorites·Details
#8
Do you see what I see, dear? https://t.co/RdCP7qQv8v
2ReTweets30Favorites·Details
#10
Ако го слушаш Ник Кејв не можеш да ги објасниш чувствата за него (често теистички) на некој кој не го слуша без да испаднеш опсесивен чудак.
3ReTweets20Favorites·Details
#11
you speak the true true https://t.co/SzgQVMipW9
3ReTweets18Favorites·Details
#12
Луѓево сите паметни, ама никако да им текне дека некои предоминанти случувања можеби треба да добијат посебно име.
4ReTweets15Favorites·Details
#13
само што дознав дека плескавица на англиски се вика patty, I've been waiting for this day my whole life
3ReTweets18Favorites·Details
#14
ама ептен интересен феномен, целта ти е веќе да нема луѓе што мразат жени, а перцепираат дека мразиш мажи
4ReTweets15Favorites·Details
#15
У превод, не учи од своите грешки. Capital punishment doesn't fucking work. https://t.co/eUF7Yo85Ai
5ReTweets12Favorites·Details
#16
Денес на стоматолошки преглед научив дека не знам ни да голтам правилно, I quit life.
2ReTweets19Favorites·Details
#17
Викам божица. https://t.co/g9dBWfwn0b
2ReTweets19Favorites·Details
#18
Аха, ако тоа што си завршил факултет не било ништо, тогаш комотно да се укине како критериум за квалификување на работно место.
2ReTweets18Favorites·Details
#19
као цела историја се сведува на people telling women what to do и тука ти доаѓа некој и ти кажува дека ништо не му фали на тоа
2ReTweets17Favorites·Details
#20
многу ми се свиѓа изборот на гласови за lion king
3ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Go, Devil Sith. LMevilgrouse83
2ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni33
3џимиринкаref30
4toshe xtoshex30
5Пердуфpikabu0022
6Ентропијаsanjalazanja22
7kostadin vojvodata, kapidanotwaywrdswagabond21
8KatttP.katttp20
9(Л)УТКАmajaska18
10👉😎👉 zoop_alex225517