TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KatttP. @katttp
#reach: 85635   ( 158th )
#followers: 3238   ( 939th )
#1
Вака некако....брм, брм https://t.co/zYPOQk6w1U
51ReTweets131Favorites·Details
#2
Еј, ако го вратите пушењето во кафани, ќе ве колнам дур ви е мандатот. На сето загадување уште цигари по кафани фалат.
44ReTweets147Favorites·Details
#3
21.10.1941 Шумарице, Србија
Овие деца одбиле да ги исчистат чевлите на германските војници,и биле стрелани со уште… https://t.co/ndOzMWbjSk
29ReTweets81Favorites·Details
#4
Сопственото лудило или ќе те спаси или ќе те убие.
28ReTweets64Favorites·Details
#5
И тоа е се што треба да знаете за приватните универзитети на Балканов!
https://t.co/OZECmqDlbN
27ReTweets66Favorites·Details
#6
Веројатно најбизарната фотка на Локални 2017 е Лиле ДОМ и Теута Арифи на иста софра. Каков срам за малкуте жени во македонската политика!
23ReTweets68Favorites·Details
#7
Само болеста може да ти удри таква шлаканица, и да те натера да смениш приоритети-само да сме живи и здрави!
20ReTweets62Favorites·Details
#8
Дека од сељачки менталитет патиме доказ е што кога купуваат станови сите мора да се во Центар,сите,цела МКД да може во Центар ќе се пресели!
10ReTweets68Favorites·Details
#9
Пак е Карпош најзагаден во цела Македонија. @sbogoev пак се погоните во акција. Зошто не фрчат казни? Зошто се дозв… https://t.co/31dsTt4quc
17ReTweets31Favorites·Details
#10
Сакам еден цел ден филмови да гледам, и по пижами да се влечам, и да се стуткам во ќебе на кревет. Тоа најмногу ми фали веќе долго време :(
9ReTweets51Favorites·Details
#11
Значи Бакрачески не фалеше како специјалист дур градоначелникуваше, ама сега ќе фалел. Се откажал од тоа исто место за друго место-градоначелник, и сега е лут што не е директор, иако е раководител, и било реваншизам. Некој некого прави глуп овде?!
9ReTweets49Favorites·Details
#12
На извршителот Гордан Станковиќ да му се оди дома и да му се фрли ѓубре во дворот ли пред стан ли. Мора да се покаже со прст кон него!
11ReTweets34Favorites·Details
#13
Бидејќи цела Западна Македонија проаѓа и влегува низ Ѓорче, со што се зголемува загадувањето, имам предлог- рампа да им ставиме, и да си ја користат обиколницата, освен ако не им е крајната дестинација Ѓорче. Е така, не само центарци да дишат чист воздух!
10ReTweets34Favorites·Details
#14
Политиката ќе биде секогаш курва, бидејќи сопствениот интерес е движечката сила на политичарите, не колективниот.
9ReTweets28Favorites·Details
#15
Секое попладне накај 17.30 почнува да мириса на запалено. Џабе ние лаеме, карванот ќе си врви дур на некој не му пукне филмот.
7ReTweets26Favorites·Details
#16
Интересно колку овде не ја поддржуваат независноста на Каталонија, ако се знае колку земји во светот го негираат нашето постоење ко нација.
6ReTweets26Favorites·Details
#17
Колку што им се радувам на Божиќ и декември, толку од сега ми се стега стомаков на тапиот јануари, кој ако не идеш на скијање нема поента да постои.
3ReTweets29Favorites·Details
#18
Влатко Ѓорчев голтнал лента. Каква потисната агресија-манипулант и мрсул! #ТопТема
4ReTweets22Favorites·Details
#19
Знаеш дека старееш кога храната која не си помислувал да ја ставиш во уста , сега и се радуваш.
4ReTweets21Favorites·Details
#20
Дизелот отиде горе, а увозот на отпад од странство остана. Вака еколошки освестени умови само од Министерство за финансии може да излезат!
5ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wannabeiskulirana83
2De Heks 👑sarahshei156
3Mindрluмbеrmindplumber45
4BanAnabanankata36
5В!Данаvidanadesign33
6Canadian Coyotespacebloomp33
7Francis Underwoodgo2bed27
8Cosmopolitanalikiaj26
9Jovan Petrovjp_euro25
10Хаклбери Фина 🌀katiestrummer25