TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КикиРитка @kiki_ritka
#reach: 61795   ( 384th )
#followers: 3856   ( 745th )
#1
Се брукам и трезна, ок е.
34ReTweets101Favorites·Details
#2
Точно е дека луѓето се менуваат. За среќа, некои на подобро.
24ReTweets69Favorites·Details
#3
Познавам четири годишни времиња: ракија, греено вино, пиво и коктели.
19ReTweets66Favorites·Details
#4
Толку многу вкусови во светот, а ти избираш горчина.
22ReTweets54Favorites·Details
#6
Не можам сега, имам жестока расправија во главава.
12ReTweets46Favorites·Details
#7
Побрзо од батеријава на телефонов ми се празни единствено новчаников.
12ReTweets44Favorites·Details
#8
Јас на чоколада не можам да одолеам, не пак на тебе.
13ReTweets38Favorites·Details
#10
Култура is all you need!
11ReTweets42Favorites·Details
#11
Работите стојат секогаш каде што најмалку очекуваме. На пр. телефонот во фрижидер.
12ReTweets39Favorites·Details
#12
Во брак не се влегува за да се смириш, туку за заедно да лудуваш со сродната душа. Ама пак, вие си знаете...
11ReTweets36Favorites·Details
#13
Знаев кај ми е срцето, но не и паметот.
9ReTweets31Favorites·Details
#14
Убаво е кога ти оди во животот, најубаво е кога им оди и на луѓето што ги сакаш. 💚
8ReTweets28Favorites·Details
#15
Кога се паѓа тоа 'утре' каде што ќе биде подобро?
8ReTweets26Favorites·Details
#16
Ноќите се за сонување, утрата за делување. #ДоброУтро
8ReTweets24Favorites·Details
#19
Позитива утрово ми е чичково на кој му се расипал велосипедот па ги искористи ролерите како превозно средство.
4ReTweets23Favorites·Details
#20
Утре одиме од Охрид за Прилеп и еве мајка ми инсистира пица да ни направела, за по пат да сме каснеле. 😆
#ЕднаЕ
3ReTweets26Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Поглиачиsmoothmanmk15
2101от101ot13
3Виктори на денотdevojkata27
4Татина принцезаtamito77
5ЦрноКосаcrnokosa1236
6Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot156
7Реаленneutralen_6
8Caribi 1201bozinovskizlat14
9Evianaveevian4
10Татина Принцезаtamitooo074