TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 71739   ( 276th )
#followers: 11337   ( 98th )
#1
Спиете заедно навечер, го собира цело ќебе за неа и сабајлето се будиш како препариран ирвас на дедо мараз.
38ReTweets109Favorites·Details
#2
Ја најдов едната чорапа под креветот и сега ми е жал што ја лупав машината за перење.
36ReTweets100Favorites·Details
#3
Внимавај во чија душа се впушташ. Можеш да се удавиш во нејзината длабочина ако не знаеш до каде си спремен да одиш.
34ReTweets80Favorites·Details
#4
На лифтот пишува до 4 особи што значи ајде уште двајца а ти комшике почекај зошто си дволична.
28ReTweets85Favorites·Details
#5
Позади убава маска секогаш стои скршено лице.
32ReTweets70Favorites·Details
#6
Срцето брзо ќе ти потоне ако го водиш со слеп патник.
30ReTweets68Favorites·Details
#7
Избегнувам улици и места кои знаат да болат.
26ReTweets72Favorites·Details
#8
Имав едно чоколадо кое го чував за специјална пригода, но сега гледам дека му поминал рокот. Тоа е тоа, студио?
24ReTweets73Favorites·Details
#9
Рането срце може повеќе да испие отколку цело.
25ReTweets55Favorites·Details
#10
Стигнав дома а подочњаците ги заборавив на работа.
19ReTweets47Favorites·Details
#11
За да бидеш добра личност треба многу ракија пиење.
18ReTweets45Favorites·Details
#12
Ноќ со мирис на остра страст.
16ReTweets27Favorites·Details
#13
Се вратил стариот твитер или само ги следам вистинските?
7ReTweets24Favorites·Details
#14
@__Emilija__ Пушти ја, ако те сака сама ќе се излупи.
3ReTweets9Favorites·Details
#15
@__Emilija__ Ја па мислев се омажи за да не бидеш толку духовита.
1ReTweets4Favorites·Details
#16
@_Lady_Raven_ Да го сочуваш твоето додека сеуште чука.
1ReTweets1Favorites·Details
#17
За некои луѓе даваме се, па затоа понекогаш за нас не останува ништо.
0ReTweets4Favorites·Details
#19
@commander_beer Па на душа да ги носам младите.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Emilija__emilija__2
2Цунаде Сенџуthe_fifthhokage1
3Командантусcommander_beer1
4Morgana Pendragon_lady_raven_1