TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сеирџија @koljo_sk
#reach: 81500   ( 181st )
#followers: 1578   ( 2032nd )
#1
Само још лабуд фали. https://t.co/Xmvoij6uHn
29ReTweets117Favorites·Details
#2
Еве сине, да докраде тато уште малку од државава и ќе си одиме.
28ReTweets110Favorites·Details
#3
Го носам внук ми (4) на златно славејче, се качи на бина и рече ај па ако не вмро да ги вратиме. Ми го разубаве денот.
26ReTweets107Favorites·Details
#4
Од рубриката где ја то живим и зошто ќотекот е рајот излезен издвојуваме.
https://t.co/KsmjBM9cPs
29ReTweets31Favorites·Details
#5
Ќе ти тргне нешто од рака па ќе си мавнеш шамар да се осигураш да не сонуваш.
16ReTweets59Favorites·Details
#6
Дојде живот. Сега полека полека, чекор по чекор. Прво да научиме за што се употребуваат жмигавците.
13ReTweets65Favorites·Details
#7
Толку многу бич фајтови по тл, а толку малку смоки за јадење.
13ReTweets50Favorites·Details
#8
Роди ме мајко амбасадор и фрли ме во Македонија.
11ReTweets49Favorites·Details
#9
Се пишува мерки против загадување, се чита цркнете сиромашни.
10ReTweets40Favorites·Details
#10
А ти колку лажни профили имаш е новото колкава ти е платата ако не е тајна.
8ReTweets33Favorites·Details
#11
Го отследив, ме блокирал. Па сакам да кажам има една институција кога идеш од злокуќани према влае пред канал 5 вртиш десно и скоќроз до крај на улицата. Епа за таму си.
3ReTweets47Favorites·Details
#12
Довербата секогаш евтино си ја продаваме.
8ReTweets32Favorites·Details
#13
Модерната верзија на Пепелашка би завршила со "им наоѓаше маани, среќно до крајот на животот".
8ReTweets28Favorites·Details
#14
Па коа ќе ми рече некој мајсторе, ми иде мешалка за малтер да уклучам.
8ReTweets22Favorites·Details
#15
Враќање војска, позорникари, титови пионери, марксизам и камено доба се приоритети според мк твитер заедницата.
6ReTweets25Favorites·Details
#16
Среќа? Па тоа е лесно, среќа во животот е да не ти се истури кафето одсабајле.
7ReTweets17Favorites·Details
#17
Пратеник бара слободен/на твитерџија/ка да измерат колку ќе потроши новата KIA Stinger на регионалниот пат Жироцница-Косоврасти. РТ РТ РТ плс
9ReTweets9Favorites·Details
#18
Најлесно до главоболка? Па тоа е лесно, само застани за момент помеѓу 6 колешки кои не си кажале ништо меѓу себе цели 45 минути.
4ReTweets22Favorites·Details
#19
All these keys, but yet none can unlock your heart. https://t.co/xWC0DG0x6e
5ReTweets18Favorites·Details
#20
Заглавени помеѓу тоа што било и што можело да биде.
5ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џудит Неписмената™ 🎉kroffni4ka51
2✨БизуБизуim_reincarnated51
3Бони 🌟Ансиланчеotpisanaboni23
4Bambadamjanbamba19
5Лененаtravarka_19
6Леголасvajldy16
7г. г. Еџedge97215
8101от101ot13
9Царевата Ќеркаcarevata_kerka12
10La Perra Friaperra_fria8