TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џудит Неписмената™🎉❄️🐧 @kroffni4ka
#reach: 89395   ( 153rd )
#followers: 8117   ( 207th )
#1
Сакам да ви кажам да бидете среќни што сте живи и здрави, другото све нека иде у курац.
Ве сака Џудит!
20ReTweets140Favorites·Details
#2
- Страшна риба си ти! 😍
- Фала!

Real feel: https://t.co/OZanEQQPOC
21ReTweets111Favorites·Details
#4
Муабет меѓу мајка ми и татко ми за мене:

- Овие чоколатцата зашо не ги јадете?
- Не ги видела, не ги изела.
- Ахахахахахах!
- ХАХАХАХААХАХАХ!
17ReTweets65Favorites·Details
#5
Ај на тие шо мрчат дека некој земал бугарски пасош да им се објасни дека не сите ја имаат среќата тато да има фирма во која да се вработени и по цел ден да дремат на фб и инста.
15ReTweets61Favorites·Details
#6
Абе другари да имаш у животот. Да те вадат од гомната, совет да ти дадат, поддршка да ти бидат.
Чат-пат да ти се смеат дека си грда.
12ReTweets61Favorites·Details
#7
Направив зелник и личи како да сум го пуштила од втор спрат и да сум го собирала долу.
8ReTweets72Favorites·Details
#8
Јас вечерва дома така. ;)) https://t.co/CYwo2mIWog
5ReTweets81Favorites·Details
#9
Пушти си песни што си ги слушал пред 10 години, па сфати дека ништо не си разбрал од текстот тогаш.
13ReTweets52Favorites·Details
#10
"Едвај да ја натераш да излезе од дома, после тешко да ја прибереш."
- татко ми
11ReTweets53Favorites·Details
#11
Сакам да сум 6-то одделение и да носам дома белешка за екскурзија за да ја потпишат моите.
13ReTweets45Favorites·Details
#12
Кога него го нема и се слика со женски со нозе до ушите седиш и чекаш. Кога ти ќе искочиш без мобилен имаш 45 пораки, 17 пропуштени повици на месинџер и 35 на мобилниот. Четири писма во поштенската кутија, совата на Хари Потер на пенџере и натпис на Месечината - "Каде си?".
15ReTweets37Favorites·Details
#13
Се намачкав со кокос путер цела, сеа да се лизнам у влез и ќе запрам тек у Истанбул.
6ReTweets61Favorites·Details
#14
Ona da prae grav, on da ja pleska po gaze.

Ako ste ZA stisnete Like! https://t.co/yYppWjHGVe
5ReTweets63Favorites·Details
#15
Огромно благодарам до @GolemGorak ❤️ што одново се погрижи за мојот нов изглед. 😂
И не, не ми е гајле дека е рано!😎

🎅🤶👼🐧🌨️❄️☃️🎆🎄🎊🎋🎍🎁🎉
#NewProfilePic https://t.co/zYmydsRIH0
6ReTweets55Favorites·Details
#16
Ако тоа што не ја сфаќам финтата со фалењето дека се дрогираш, дуваш, се правиш дроп секој викенд ме прави заостаната... Боже, фала ти шо сум заостаната!
8ReTweets47Favorites·Details
#18
Абе жена шо не знае една манџа да зготви не ми ја спомнувај...
10ReTweets31Favorites·Details
#20
На твитерџија да докажеш нешто е како да седнеш дискусија со топка за плажа да водиш.

Полна воздух, цел "живот" се мафта лево-десно и тоа најчесто од каде што дува ветерот.
9ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1РЧКАЛО 🌬otpisanaboni56
2🐻ᴮⁱˢᵒᵘᴮⁱˢᵒᵘim_reincarnated46
3Poison Ivyhedera_genus44
4Sasho Andonovdr_koljo33
5На Диме помалиотdr_safarafov31
6Д.Д.Ј.drndrnjarinja_25
7Пабло Ескобар за љубавvelko_a23
8◥▼◤Тoњи◥▼◤🥇🦊golemgorak20
9Шишаркаshisharka_19
10Џул(с)и ✿marshmallow144417