TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хермиона @kvkriss
#reach: 92800   ( 103rd )
#followers: 4646   ( 578th )
#1
Никола, ај речи Јурумлери 😂
58ReTweets213Favorites·Details
#2
на оние што навикнале на привилегии рамноправноста им личи на угнетување
62ReTweets132Favorites·Details
#3
слобода е да се легализира употребата на марихуана, не е слобода кафичите да се претворат во аквариум со канцероген чад
28ReTweets92Favorites·Details
#4
препишување од една личност е плагијат, препишување од петнаесет личности е научен труд 😜
19ReTweets97Favorites·Details
#5
инстаграм е за да видиш каков му е друштвениот живот

линкдин е за да видиш каква му е работата

твитер е за да видиш какви му се политичките убедувања

фб е за да му ги видиш роднините, ваљда, не знам
13ReTweets88Favorites·Details
#6
#7
сексуалната ориентација нема врска со и никако не влијае врз сексуалното предаторство и агресија, ама, ти си знаеш, кевин
8ReTweets45Favorites·Details
#8
#9
можеш да извадиш човек од паланка, но не можеш да извадиш паланка од човек
9ReTweets37Favorites·Details
#10
водачите на манипулаторски култови како чарлс менсон, агатангел, г. г. стефан треба, во најмала рака, да се игнорираат, не да им правиме ќеиф со давање внимание преку прилози во вести, статии, колумни и што сè не
10ReTweets34Favorites·Details
#11
Не смееме да заборавиме на темнината низ која поминавме, и особено на оние што таа темнина ја одржуваа со нивните клиентелизам и полтронство
11ReTweets24Favorites·Details
#12
бојкот за радио станиците метрополис, сити и клуб фм, сè додека не се извинат и ја повлечат простачкава кампања https://t.co/Jms9SgUOVw
8ReTweets17Favorites·Details
#13
Гордана Јанкуловска се жали дека ѝ била нарушена приватноста со снимките.
Ќе го тужи ли тој што ѝ ја нарушил приватноста?
Или сè уште не смее?
5ReTweets20Favorites·Details
#14
a 90’s kid? don’t you mean sad adult?
4ReTweets23Favorites·Details
#15
Сите доживотни казни на свет не го бришат поразот што човештвото го доживеа во Сребреница.
7ReTweets14Favorites·Details
#16
#17
Шутка не ти бега, Никола.

*му бега
4ReTweets21Favorites·Details
#18
- исус те сака.
- како да не, сигурно на сите им вика дека ги сака.
4ReTweets19Favorites·Details
#19
многу интересно како вмровци вработени во државни институции со договор на определено изминативе 5-6 месеци интензивно се селат низ еу
5ReTweets15Favorites·Details
#20
за halloween ќе се маскирам у изборни резултати и ќе одам пред вмро да ги плашам
2ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner4
2AAndrejandrej0814
3Хаклбери Фина 🌀katiestrummer4
4Mindрluмbеrmindplumber4
5Никсонrnixn4
6Poison Ivyhedera_genus4
7Ранкоsrbak4
8Ентропијаsanjalazanja2
9tsmoon__safari2
10НиколаСтрезnikolastrez2