TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 56149   ( 458th )
#followers: 1225   ( 2623rd )
#1
Никој не е поглуп од заљубен човек
6ReTweets40Favorites·Details
#2
Сама себе не се можам 24/7 не па некој друг
7ReTweets29Favorites·Details
#3
Збор кој најдобро ме опишува:лојалност
Особина која најмногу ме заебува:лојалност
7ReTweets28Favorites·Details
#4
Стварно ама стварно не сфаќам зашто луѓе стапуваат во втор или таканатаму брак
2ReTweets37Favorites·Details
#5
За да се отвориш себе пред друг треба да имаш поише сигурност во себе отколку во другиот
6ReTweets20Favorites·Details
#6
Саманта околу законот за пушење https://t.co/ncxYFpS7xo
5ReTweets19Favorites·Details
#7
Колку животи у еден живот?
4ReTweets20Favorites·Details
#8
Љубов и другарство не купувам.
Истотака не ни продавам.
5ReTweets15Favorites·Details
#9
Не ми треба мирен живот,ми треба мирна душа
4ReTweets17Favorites·Details
#10
Неможеш да си заљубен цело време али затоа да си глуп можеш нон-стоп
3ReTweets16Favorites·Details
#11
Светна некаква сијаличка на колава,неам поим што и е https://t.co/JHrheSzQrD
1ReTweets21Favorites·Details
#12
Не верувам на луѓе што не излуделе од љубов барем еднаш во животот
2ReTweets17Favorites·Details
#13
На seen се враќа со seen?
Или?
Се тера у пм?
1ReTweets18Favorites·Details
#14
Вчера запознав една жена што упорно повторуваше колку е добра,тек каков другар е,колку го сака маж и...ако не збореше толку многу може и ќе имаше време сето ова да го покаже у пракса
1ReTweets18Favorites·Details
#15
"не те знам ваква" обично ми викаат луѓе на кои не им се свиѓа тоа што им кажувам
2ReTweets15Favorites·Details
#16
Не секогаш искуство значи и знаење
0ReTweets20Favorites·Details
#17
Некои ниту се за сакање,ниту се за мразење,за оставање у сопствена мизерија се
1ReTweets16Favorites·Details
#18
Си имам ја живот ти само му додаваш боја,вкус,мирис
2ReTweets12Favorites·Details
#19
Живееме у земја каде ретко кој го знае значењето на зборовите фрагилност,фригидност,фетус,фалус...
0ReTweets17Favorites·Details
#20
Од кога знам за себе сум осамена,а со тек на годините ме плаши дека така и ќе остане
#Исповед
1ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Др Арсланагићarslajemenibog42
2г. г. Еџedge97225
3Душовадникотvlatkovski23
4Кукуњавскаemmyllija16
5Дуле СавичⓇshushmula14
6Д.Д.Ј.drndrnjarinja_14
7баба зинетиcentraphor0913
8М.О.missdimoski9
9Sasho Andonovdr_koljo9
10Jasbrlabrla9