TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оној со брадата @legovski
#reach: 113645   ( 42nd )
#followers: 14839   ( 36th )
#1
Ама кога ке побараат 9-месечно бебе да им го дадат на телефон... тоа не знае ни кај е, нит збори, овие на телефон сакале да го чујат... па уште го прашуваат "Што сакаш да ти купам?". Цигари, ебате.
83ReTweets291Favorites·Details
#2
Еј маму му јебем, што и да напишеш со фонтов изгледа топ. https://t.co/RENzDinrQZ
42ReTweets248Favorites·Details
#3
Лилјак у Финска се вика Lepakko, мислиш битолчанец му има дадено име.
41ReTweets192Favorites·Details
#5
Нас да ни се доселат вонземјани на планетава прво ке ги потценуваме дека се провинцијалци па ке ги исмеваме зашо зборат поинаку.
42ReTweets136Favorites·Details
#6
"Груевски: Не ги признаваме изборите". https://t.co/2SuPh7PfMR
39ReTweets137Favorites·Details
#7
Девојко, дали си авион пошто с е с т р а т и. https://t.co/O9E9CdoOEe
30ReTweets114Favorites·Details
#8
*слуша гласно стенкање од кај комшиите*
- Де бе комшивке што се дереш до толку, кур е, не е нож, ееее...
*чита весник утре*
"30-годишна скопјанка убиена со нож"
27ReTweets120Favorites·Details
#9
Другарите: Треба да бидеш малце поотворен кон нови луѓе.
Јас: https://t.co/TxObYsRO8S
26ReTweets106Favorites·Details
#10
Би основал нова партија Боемско Демократски Сојуз на Македонија, само за да сме секаде запишани како БДСМ ама некако мислам дека нема многу да ме разберат.
23ReTweets97Favorites·Details
#11
Туку некој .NET девелопер/ка со 2 години искуство да сака да смени работа и да дојде да работи со тимот кај мене? Има/нема? We have cookies.
40ReTweets25Favorites·Details
#12
Ај вака: програмер/ка со искуство за prototyping со RaspberryPI+python у комбинација со custom сензори за работа на проект?
41ReTweets21Favorites·Details
#13
- Mr. Spacey, you have been accused of sexually harrasing a minor.
- Well, let's bring back VMRO, then!
22ReTweets70Favorites·Details
#14
- Госпоѓице, зошто ги убивте сите тие луѓе во супермаркетот?
- Што да правам, дупла шкорпија сум, тоа е.
20ReTweets75Favorites·Details
#15
Дај им на луѓето знаење и технологија и ке ја освојат вселената.
*ставаат кучешки уши на селфи*
17ReTweets75Favorites·Details
#16
*у автобус*
- Ало мајсторе, не возиш компири.
*ви пушта парно до даска*
- Ало мајсторе, не возиш варени компири.
16ReTweets71Favorites·Details
#17
И конечно, билбордот кој што Коце никогаш не го сакал но го заслужил. https://t.co/g6V0qMVzT7
16ReTweets66Favorites·Details
#18
Прееманципирана жена беше Вера.
14ReTweets72Favorites·Details
#19
Stranger things, season 3. https://t.co/lV4otUln0P
18ReTweets54Favorites·Details
#20
Ко дете знаев на кои роднини не сум им битен по тоа што за поклон ми носеа чоколадо за готвење. Да се разбереме: не дека не го јадев.
13ReTweets69Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Омај(ФАЌИН)гад!0majgad12
2Г-ѓа Старкmarincepink10
3gaša gastongtturbo16v8
4Mindрluмbеrmindplumber8
5ХепиАурhepiaur7
6Ќерката на Пашатаkerkatanapasata6
7§ofiaAlteregovadblssofia6
8EmptyPersonadarkhour_seeker6
9Големиотgolemsum6
10Laze Janevlazejanev5