TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шармилионер @lepotansmotan
#reach: 80995   ( 196th )
#followers: 6587   ( 337th )
#2
-Кој ти е омилен глумец?
-Кевин Спе---uhhhhmmmm уствари неам омилен.
-Аха. А омилен стендап комичар?
-Луи Си---uhhh не глеам тоа.
-А режисер?
-Добро бе дај нешо нормално прашај ме, коа планирам да се женам, дали се дрогирам... https://t.co/gjc6NR05fj
18ReTweets62Favorites·Details
#3
Ми се влегува во пчеларскиот бизнис, со оглед на недостатокот на пчели по светов. Иам веќе име за фирмата: Making Мед.
13ReTweets63Favorites·Details
#4
-Дојди кај мене!
-Не можам, пишувам приказна.
-Ама сама сум.
-Извини маче, prose before hoes.
7ReTweets34Favorites·Details
#5
"The lottery is used to catch time travelers."
11ReTweets22Favorites·Details
#6
>Добрите вести се дека имам 280 карактери.
>Лошите се дека сите имаат 280 карактери.
7ReTweets24Favorites·Details
#7
#Lovember
@LobaVictoria мачко ретвитај
4ReTweets24Favorites·Details
#8
Најава на твит од иднината:
>Ако не се сеќава коа твитер беше 140 букви, мала е за тебе.
Најава риплај на тој твит:
>А тек коа фејв беше ѕвездичка?!
Најава риплај на тој риплај:
>А се сеќавате коа фејсбук беше мајспејс? hhhhh
3ReTweets23Favorites·Details
#9
Жан Клод Оби Ван Дам Кеноби
4ReTweets16Favorites·Details
#10
Најбоље комплимент што сум го добил беше од цимерот коа ја глеаше епизодата Рик енд Морти у која се делат на токсичен и обичен свет.

Ми вика овој Морти без токсини, таков си ти.
1ReTweets22Favorites·Details
#11
Вчера беше прекрасен ден од почеток до крај онака коцките се редеа навидум сами од себе така што големо фала до надлежниот за тоа заслужен..
1ReTweets15Favorites·Details
#12
@0majgad Брат напрај им за пола саат и секој концерт части по некој у скопје ќе бидеш леген почекај дарен
0ReTweets17Favorites·Details
#13
Write here, write now.
3ReTweets8Favorites·Details
#14
На тема вмро сдсм. https://t.co/1oZYqkjBlu
2ReTweets10Favorites·Details
#15
@pikabu00 @0majgad Nice try policiska stanica Beko
2ReTweets8Favorites·Details
#16
@MadEptenLud Зошо само полуфејв бе и @LobaVictoria е убаво искочена ♡
2ReTweets5Favorites·Details
#17
Лепи на состанок https://t.co/Zc18sUN5Yy
0ReTweets11Favorites·Details
#18
Ја мислам трева да се легализира алкохолот.
1ReTweets7Favorites·Details
#19
Apparently денеска ми е твитер роденден, славиме 5 год. @LepotanSmotan. Ај за многу го... uhm... ај па да избришам твитер!
*champagne pops*
0ReTweets9Favorites·Details
#20
Венера побрзо врти круг околу сонцето отколку што ротира околу оска. Ако си роден на Венера, попрво ќе наполниш една година него еден ден.
0ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Лобстерlobavictoria9
2Омај(ФАЌИН)гад!0majgad8
3Госпоѓицаzenskiprikazni6
4Пердуфpikabu005
5✨БизуБизуim_reincarnated5
6Tom is Loveegodollaric5
7твитерана. 👑tviterana4
8Viviellesweetana04
9ананастасија. 🍍ananastasija13
10Минерва 🦄feminavenenata3