TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dr. Phallus @lesenpeperut
#reach: 79126   ( 206th )
#followers: 3026   ( 1023rd )
#1
Им дадоа 280 карактери, веднаш „dfghfdffsdfg“...
Е исто така кога ќе им дадеш и држава да водат.
33ReTweets98Favorites·Details
#2
Challenge -
Зоран Заев и Елизабета Канчевска Милевска да имаат тв дуел на некоја српска телевизија.
24ReTweets83Favorites·Details
#3
Што си садел - тоа ќе ти краси низ двор. https://t.co/RZ0v6A5n0V
11ReTweets51Favorites·Details
#4
Говедоно Агатангел (а.к.а Владика во МПЦ) не е ништо повеќе од доказ дека религијата е најголемото зло на човештвото.
12ReTweets43Favorites·Details
#5
За Халоуин маскирај се како Мелита. Пострашно - здравје.
10ReTweets44Favorites·Details
#6
И онака никој никого не гушка. Да се збереме и да го гушкаме Скопски саем?
6ReTweets26Favorites·Details
#7
Ајде дечки. У четврток по претстава се јаде Велешка пита или Велешки свадбарски џигер.
Театар „Џинот“ Велес, 20:00 https://t.co/uGAAarBkmv
8ReTweets16Favorites·Details
#8
Ајде твитерџии вечер у Велешки театар.
20:00 - Театар љубов моја;
22:30 - Синиот портокал;
01:00 - Шумата на моето дрво.
#ТеатарскиМаратон
6ReTweets16Favorites·Details
#9
@jensstoltenberg @gorteo7 What a double standards bullshit.
Regards from Balkans.
1ReTweets30Favorites·Details
#10
Го заборавивме најубавиот турцизам во нашиот јази. „Усул“. Го нема.
3ReTweets23Favorites·Details
#11
- Како поминавте на избори бе?
- Петка брату.
5ReTweets14Favorites·Details
#12
Кафе праите, а не викате. Е педери беее. https://t.co/B06ZMMF5Ei
0ReTweets29Favorites·Details
#13
Ако не па, да ги вратиме Римјаните.
2ReTweets21Favorites·Details
#14
Една од најтешките работи во Македонија е во автобус да се седне на местото од билетот.
2ReTweets17Favorites·Details
#15
Вечерва на ТЛ инвентивност ко вицот за Јателе и Тителе.
4ReTweets11Favorites·Details
#16
Добро утро хронично незадоволни!
1ReTweets19Favorites·Details
#17
Очекувањата нѐ сјебуваат.
3ReTweets12Favorites·Details
#18
Ја најдов нирваната.
Домашен сок од вишни помешан со домашен сок од бозел.
Лу-ди-ло.
0ReTweets19Favorites·Details
#19
Ciao @Schiffer_PG14, мие те сакаме. https://t.co/OtGMwLiOCG
2ReTweets12Favorites·Details
#20
Јебем ли га. Алуминиумот на Ацо Рембрант дефинитивно маа у сиви ќелии кај многу неебани тука.
#ЕмШутоЕмБоде
3ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кукуњавскаemmyllija66
2BanAnabanankata65
3Chlamyidia Биауреалнаschiffer_pg1455
4Битолчанкаbit0lcanka45
5Дарлаmitevskad41
6i999yi999y38
7Mindрluмbеrmindplumber37
8Д.Д.Ј.drndrnjarinja_36
9EmptyPersonadarkhour_seeker36
10Dieselprkosot32