TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пази ЛЕЏА @loshgze
#reach: 75839   ( 232nd )
#followers: 5887   ( 408th )
#1
Изјавата е искуцана.
Дај БОЖЕ у 100.000 примероци биде.
Луѓе, имаме 120 куртони во собрание.
Јавно повикувам СЕКОЈ КОЈ ШТО НЕ СЕ СОГЛАСУВА СО ПОЛИТИКИТЕ КОИ СЕ ВОДАТ ВО НАСОКА НА ОДЗЕМАЊЕ НА ЕКСКЛУЗИВНОСТА НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ПРОМЕНА НА УСТАВНОТО ИМЕ, ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ТАМУ ! https://t.co/AOIKbJ4OmU
85ReTweets120Favorites·Details
#2
62ReTweets115Favorites·Details
#3
#FunFact
Од над 8500 споменици на Александар Македонски во светот поголеми од 3 метри на сите континенти, пречи и ќе се урива само ЕДЕН.....
#ThingsThatMakeYouGoHmmm https://t.co/VbZ0KMe6IX
65ReTweets84Favorites·Details
#4
Нашиот дефокусоран херој шо иде на работа од Охрид преку Софија за Шкуп, пратеникот рекордер по патни трошоци #Тунтев - очигледно дефокусиран и во паркирањето.
#ТреватаТеМолиНеПаркирајНаНеаБоли
✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝✝ https://t.co/tQkVKHBGQi
58ReTweets83Favorites·Details
#5
Ќутете да не слушнат Бугарите.....
Денес е Шкуп ослободено од _________________ окупатор.....
шшшшшшшшшшш, тивко, тивко граЏани.... https://t.co/jaxEfE8aXu
52ReTweets93Favorites·Details
#6
#Двојазичност нема да има колку што нема да има #Мигранти #КачениАкцизиНаГориво #КачениДаноци #Триплирани #ПатниТрошоци...
Ќе ги барате жмроњите - ќе биде касно.
Следува:
#ПроменаНаИме
#Мигранти и ребаланс 400М € у Февруари за #ДвојазичниУниформи, #Пари #формулари
Наздравје 😘 https://t.co/dIj1pZkNhE
53ReTweets90Favorites·Details
#7
Нема НИКАКВИ знаци дека напролет ќе ни збучат 150 К #мигранти.
Никакви.
Ама никакви.
#ЗЗ дојде за #ајро да има, да си лежат и економија.....
А можда нема па ФИРОМ да ги прими?
Можда северната република ќе ги прими?
Шо иаме ние со тоа....
Дишите си #АЈРО и глејте накај #СЈО...
ОП! https://t.co/aLiPaty3fX
57ReTweets75Favorites·Details
#8
Поскапо гориво =
поскапи транспортни трошоци.
Тоа повлекува:
#поскапаХрана
#поскапПревоз
#поскапиУслуги
Додајте тук… https://t.co/7TjJ50QAZZ
53ReTweets81Favorites·Details
#9
НАЈНОВИ ВЕСТИ.
#МВР издаде соопштение дека прво ќе има потрага по министерот за внатрешни па потоа по убиецот на… https://t.co/as3XA5Fuwo
52ReTweets82Favorites·Details
#10
#Реформски
#Приоритети
Бројките си зборуваат сами за себе.......
Жални, јадни #комуњарчичи ......
#VirtueSignaling… https://t.co/pmdBfeZr3x
53ReTweets78Favorites·Details
#11
#ВМРО потрошило 450 милиони евра за #СК2014 во период од 96 месеци = урлање, #Лопови #ЧеСиЛежите ...
#сдсШ 600 мили… https://t.co/3h5nq6l75e
50ReTweets78Favorites·Details
#12
#Мартин знаеме кој го уби....
Знае цел град.
Знае цела #Македонија.
Само #МВР и #шарениКуртончичи ќутат.
Операција… https://t.co/zyOPrpmGak
52ReTweets63Favorites·Details
#14
Дечки, од НЕМА ДА ИМА #Мигранти дојдовме до И #МИГРАНТИТЕ СЕ ЛУЃЕ ...
Капирате?
#Тамара
#МртвиНовороденчиња
... Ви… https://t.co/j0W5BlD1Na
45ReTweets70Favorites·Details
#15
#ДоброУтро пријатели на спинот и непријатели на мозочните клетки.....
#НиеСмеОтпорот
👊👊👊👊👊👊👊👊 https://t.co/HTZDFLmq5G
41ReTweets82Favorites·Details
#16
И орелот у Чаир е нелегален споменик.
#правдољупци ???
Дислокација?
Рушење?
Не а? https://t.co/sx53cPwq1w
43ReTweets73Favorites·Details
#17
1. #РушењеСпоменици = понижување.
2. #Мигранти = одземање суверенитет, менување на етничко религиска карта
3.… https://t.co/siiZpezRvs
43ReTweets72Favorites·Details
#18
#ПоминаТоаВреме кога критикувавме странски инвестиции и раст од 3 до 4% .
Сега е време на #црнаХроника #рекет #убиства #девалвација #Задолжувања .....
46ReTweets62Favorites·Details
#19
#Мигранти
Прашање:
Дали ти смета ако чичко од Сирија, Авганистан, Нигерија, Судан дојде да живее за стално, ти ја е… https://t.co/GPHtZrFzzH
45ReTweets61Favorites·Details
#20
СЕКОЈ шо е инволвиран во комисијава за рушење споменици ( #СК2014 )
треба да лежи 10 години ќорка по промена на вл… https://t.co/ILuWgYnVzJ
37ReTweets82Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Marina Gjorgjijovskamarina_gjorgji47
2Zarko Hristovskizarkoh27
3Aleksandar Dastevskidastevski23
4Ricky Bobbymacedonian0423
5pipovskipipovski23
6Boris📱Nevermoreborisnevermore22
7effoeffo1222
8Great Pink Eyeunkaunk20
9ладно е вечерва м?undoneoff20
10Црпнат тионohkopile19