TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Господин Артан Груби @lpvistinskicoek
#reach: 38394   ( 843rd )
#followers: 1078   ( 2960rd )
#1
Замисли тој глупо објаснување на Бранимира да га даде некој од вмро 😆колко ќе га отечесва на твитер. Ама не, еманципована елита га кажа.
20ReTweets48Favorites·Details
#2
Фашисти: Личности кои негираат цел еден народ, нација и историја.
Зборите ми како вмро су фашисти а Грчев и Фрчко еманципирани.
22ReTweets39Favorites·Details
#3
Лесно е да натераш Македонец да се жали за своите права.
Натерај го да се бори да те видам.
16ReTweets45Favorites·Details
#4
Гласно ЛГБТИ е здраво ЛГБТИ https://t.co/Xim3zPEYXl
10ReTweets38Favorites·Details
#5
Ќе укинат титула "национален уметник" зашто било прескапо за буџетот??
А остануваат патните трошоци за пратениците!?
Политичар секоја будала може да биде, а вистинските уметници се ретки.
Будалите им укинуваат титули на оние кои ствараат дела на кои со векови ќе им се навраќаме.
12ReTweets27Favorites·Details
#6
Научно е докажано дека кога критикуваш, ако ти реплицираат со “а кај беше пред 11 год, требаше тогаш”, проблемот го снемува.
10ReTweets30Favorites·Details
#7
Вие што ги фејвате сите статуси на вашите идоли,ги тапшате по рамо и пушите на секој чекор,ВИЕ сте најголемиот проблем.

Вам куропушачи што повеќе ви значи-ИМАМ ЧОВЕК ТАМУ ЌЕ СРЕДИМЕ,а не СЕКОМУ ПО ЗАКОН -плукнете ја спермата од уста, тркалото се врти. Сега ебеш, после ќе наебеш.
7ReTweets21Favorites·Details
#8
Очекував многу повеќе реакции за одлуката да се оданочуваат земјоделците, ама за жал нема.

Епа ако не знаевте, земјоделците кои досега не плаќаа данок, сега ќе плаќаат.

Нели ќе го помагавте сиромашниот? Скроз погрешна одлука ви е, корегирајте си ја!
7ReTweets17Favorites·Details
#9
Православни гробишта во Брњарци.
Синоќка после прославата на дуи (ваљда) скршени 40+ гробни места.
Немам коментар. https://t.co/qNnd1fDTk3
6ReTweets18Favorites·Details
#11
Ќе ву каже ли некој дека малко греши?
Аболиција, терористи, рахиќ, ахмети, циц, коцкари (темелковски)...
Сас кримин… https://t.co/wWrl9j50Jn
7ReTweets14Favorites·Details
#12
Адвокатот @atortevski критикуваше ВМРО, сега критикува СДСМ и избор на обвинител. По твитерџиски стандарди он е лош губитник, за мене е човек за почит.
3ReTweets21Favorites·Details
#13
Неуставен закон е неуставен закон.
Толку, нема потреба од образложување дали е добар или не е.
Ми пречи прекршувањето на уставот од страна на вмро, исто толку ми пречи и од страна на сдсм.
Нема оправдување за буткање неуставен закон.
#двојазичност
5ReTweets15Favorites·Details
#14
@luck15c У аеродром немаше вода неколку пати заради реконструкција, на кур се качија.
За теутче ќутат ко пички и ќе… https://t.co/C2BjcUIKU9
6ReTweets11Favorites·Details
#15
И да не се жалиме цело време дека сме фиромјани, еве една убава вест.

Само сплотено Македонијо! https://t.co/U7shZuxxad
3ReTweets18Favorites·Details
#16
#Жаклина (од сдсм) БУДАЛО. На локалните не се гласаше за ДВОЈАЗИЧНОСТ туку за ГРАДОНАЧАЛНИК!
Не мешајте резултати од ЛОКАЛНИ избори со гласање ЗА или ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТ!
6ReTweets7Favorites·Details
#17
Немам никакв проблем што СДСМ се рекламирала на најгледану телевизију.
Имам проблем што Шител е најгледана.
3ReTweets15Favorites·Details
#18
АКо се усвои #двојазичност за 5 год.огласите ќе потенцираат дека лица кои ги знаат и ДВАТА јазика ќе имаат предност при вработување/унапредување.

Ако сакаш да се вработиш -ќе ги научиш, ако нејќеш -нема.

И тоа не е присилно.
5ReTweets7Favorites·Details
#19
@Safarafov @andrej081 @VampoTheOne @pikabu00 @DimeS10cent @Carbonoxid @sinisa_goliOtok @KirilMKD @BazeLazevski За други вмровци не знам, но јас ќе ги напаѓав да го донесоа истиов закон.
Како што бев на протест прогив талат џафери.
Моите ставови не заисат од политичка партија, туку од здрав разум.
И најбитно од све, НЕ Е УСТАВЕН потенцијалниот закон.
Крај.
4ReTweets10Favorites·Details
#20
Па бољи твит одамна немам прочитано 😂 https://t.co/JbNR9ClIZ8
2ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чорбаџи Јаcorbadzija32
2Ник Слотер™safarafov14
3Baze Lazevskibazelazevski14
4Slobodan Jakoskiflavrsavr14
5Javashcarbonoxid14
6Пердуфpikabu0013
7AAndrejandrej08113
8Сплинтерsinisa_goliotok13
9Бич ПЛИЗЗkirilmkd13
10Влад.vampotheone13