TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ристо Разбираш @luck15c
#reach: 86478   ( 144th )
#followers: 2070   ( 1515th )
#1
Се буниш...
Протестираш...
Мрзнеш по улици...
Добиваш пендраци...
Ги гласаш...
Дефокусирани биле...
142ReTweets365Favorites·Details
#2
Тетовци без вода ама ќе гласат за истиот градоначалник оти од партија им кажаа така...
60ReTweets126Favorites·Details
#3
Внучко, не го слушај дедо ти што збори, слушај го Борјан... Бугарите беа на семинар дојдени...
30ReTweets68Favorites·Details
#4
Јако е кога влијателен твитерџија пред СДСМ да дојде на власт твиташе 24/7, сега на десет дена објавува смешни видеа, пејзажи, вицови од 98ма...
22ReTweets91Favorites·Details
#5
Сега и лајна да им потече од чешмите нема да смеат да протестират...
28ReTweets56Favorites·Details
#6
Судот во Хаг ќе го затворат, а ниеден од УЧК не чепнаа... Да ви ебам лицемерите гнасни профитерски се да ви ебам...
23ReTweets69Favorites·Details
#7
Иако ви го направи најзагаден град во Европа, иако немате вода за пиење, гласајте за Теута, они гласаа за нас во Скопје...
21ReTweets53Favorites·Details
#8
Ратко Младич да си беше од УЧК ќе го ставеа министер или претседател на Собрание, вака тапа...
21ReTweets45Favorites·Details
#9
Колку време молчеше МВР за Мартин Нешкоски, а колку за Мартин Јанушев?
19ReTweets37Favorites·Details
#10
Jaс останувам во Македонија, каде лебарки ќе и прават друштво на мојата сопруга додека се пораѓа... https://t.co/8mYPYjKREY
18ReTweets39Favorites·Details
#11
Ако можеш
Врати ми ја Боже
Или мене врати ме во тоа време
Само таа може да ми каже
Дали горе имам нешто или лажеш https://t.co/tDun7crXtS
12ReTweets45Favorites·Details
#12
Уште две нови маркици за згради на Чавков во Струмица, како благодарност за "обидот за убиство".... хехехехе
11ReTweets27Favorites·Details
#13
Све је било случајно... https://t.co/1wpBxuQG51
8ReTweets27Favorites·Details
#14
Не чекаме чудо од Заев и новата Влада. Ама можеа една клиника да реновират, пари за една операција на некое дете да префрлат од буџет...
7ReTweets19Favorites·Details
#15
Кога Антонио Милошоски зборуваше бугарски беше јако, сега кога Заев зборува бугарски е тапа... Штама...
7ReTweets18Favorites·Details
#16
За 4 месеци на власт бар да почнавте некоја болница да реновирате, некој студентски дом...
7ReTweets14Favorites·Details
#17
Кој победува има право да пука со калашникови....
6ReTweets14Favorites·Details
#18
Есен по дома... https://t.co/jZONuqfv2V
3ReTweets23Favorites·Details
#19
Веќе кога менуваме историја да се напише дека сме биле шампиони на Светското првенство во фудбал 1950... Кој се сеќава? Кој ќе демантира нешто?
5ReTweets17Favorites·Details
#20
Како Заев знае кој е под истрага? Oh, wait...
5ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Son Оf а Preacher Мanvane_passenger22
2Monseur Goustave Hvlazarevik20
3Emilijanoemilijanoj5
4В!Данаvidanadesign5
5А.Б.abdula_budala4
6Joccccc...o🐝6joco93
7Елиelislonce3
8⚔ William Wallace ⚔willwallacejr3
9Emil Atanasovskiemilatanasovski3
10Мотоциклистотaleksdatiam3