TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хартиган @mad_hartigan
#reach: 57669   ( 394th )
#followers: 20503   ( 9th )
#1
Не знам од каде луѓе наоѓаат сила да се грижат за туѓите животи, јас за својот едвај имам време.
26ReTweets81Favorites·Details
#2
Си ме барала, мртов бев.
12ReTweets70Favorites·Details
#3
Од страв дека ќе налетам на затворена врата веќе никаде не чукам.
13ReTweets46Favorites·Details
#4
Не сум спремен за уште едно паѓање, почекај да станам прво.
15ReTweets28Favorites·Details
#5
И вие младите ќе остарите, поздрав.
9ReTweets44Favorites·Details
#6
Којзнае колку е тешко да се помириш.
4ReTweets28Favorites·Details
#7
Крај е кога веќе не сака да гласа доброволно за тебе.
6ReTweets22Favorites·Details
#8
Она кога цело време се прашуваш зошто имаш профили по социјалните мрежи.
2ReTweets29Favorites·Details
#9
Секогаш ќе зборуваат зад грб, ретко нешто убаво.
4ReTweets14Favorites·Details
#10
Ако поседувате куќа или стан во Скопје не значи дека го поседувате целиот град та да ви пречиме ние привинцијалците.
2ReTweets19Favorites·Details
#12
Замисли, ти умираш во себе секој ден сѐ повеќе а тие од тебе очекуваат да се радуваш на политичка победа. Каква глупост.
2ReTweets17Favorites·Details
#13
Мислам да, премногу фантазија за луѓето кои не сте ги запознале во живо може да ви го уништи секојдневието.
https://t.co/KRSboFZ2hU
4ReTweets10Favorites·Details
#14
Сигурно дека не ги сфаќам озбилно кога ги читам, тие својот двор не знаат да си го средат не пак да знаат што е најдобро за туѓите.
3ReTweets13Favorites·Details
#15
Не е срамота каде живееме, срамота е што дозволивме да живееме во вакво место.
3ReTweets13Favorites·Details
#16
Сакам на луѓето да им кажувам што е најдобро за нив но потоа ми текнува дека никој не ме плаќа за тоа и си премолчувам.
2ReTweets14Favorites·Details
#17
Црквата ја уби вербата.
2ReTweets11Favorites·Details
#18
Добро де, од утре и за љубов ќе почнам.
3ReTweets6Favorites·Details
#19
Не е живот кога од младост до старост се бориш да останеш жив.
1ReTweets12Favorites·Details
#20
Им дадоа право на збор и почнаа да зборуваат за секого сѐ и сешто а и самите не веруваат во она што го зборуваат.
1ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Zamislenazamislena17
2Лудаunforeseeable_6
3Ибе Паликуќаibe_palikukja4
4Каља ☆katemagritte3
5КикиРиткаkiki_ritka3
6Biserazamislena2
7Пердуфpikabu002
8Valentina Topicmoni_vali2
9Chlamydiaschiffer_pg142
10Грдото пајчеcrn_kraj2