TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мимикрија @majaspasovska1
#reach: 122314   ( 31st )
#followers: 3883   ( 730rd )
#1
Колку е жално тоа..
Да имаш еден живот, сега и тука...И наместо да поделиш и да примиш радост, ти шириш омраза...
Греота бе луѓе...
Позади профилите сте од крв и месо...ве боли ако ве навредат, зошто тогаш навредувате вие?
Твитер е...животот е надвор од тука. Олабавете...
97ReTweets260Favorites·Details
#2
Ги има и такви, само ќе те гушнат...и ќе те натераат да веруваш во магија.
70ReTweets169Favorites·Details
#3
#ОнаКога е во најголема гужва и ти пишува кратко-Те гушкам...
Па ниедна друга прегратка не топи повеќе.
62ReTweets185Favorites·Details
#4
Гушни толку нежно за да ја почувствува целата слобода...и толку цврсто, за да знае дека секогаш има заштита. https://t.co/OoBvQtrE0C
60ReTweets170Favorites·Details
#5
Големината на човек се познава по силата на прегратката...
Некој гушка со раце...а некој, со душа. https://t.co/hdttrG1Hqf
63ReTweets155Favorites·Details
#6
Не сакам само да те бакнам...
Сакам да те љубам.
Сакам да ме љубиш...
...и да трае.
63ReTweets151Favorites·Details
#7
Знаеш...абе треба...
- Кажи каде, доаѓам.

Баш ваквите што не прашуваат ништо, а прават се' за тебе...е, тие се за чување.
56ReTweets163Favorites·Details
#8
Има луѓе...така убаво ќе ти влезат во срце, ќе се распостелат како дома...а ти немаш ништо друго да им понудиш, освен љубов...
61ReTweets141Favorites·Details
#9
Има зборови...те бакнуваат на вистински места кога усните не можат...
Е, тие се совршени.
55ReTweets122Favorites·Details
#10
Тенка е линијата од смрзнување до топење...само еден бакнеж.
48ReTweets135Favorites·Details
#11
Гушни ме...доста се губевме во погрешни прегратки.
53ReTweets117Favorites·Details
#12
Ќе те раскажам со насмевка.
Поинаку не знам.
Поинаку не можам.
50ReTweets114Favorites·Details
#13
Некои, едноставно знаат како..
Само се појавуваат...и засекогаш не' освојуваат. https://t.co/Fm3NUJ0Nfg
47ReTweets116Favorites·Details
#14
Секоја прегратка не значи спокој...исто како што сечии бакнежи не значат љубов. Едни се вистинските.
47ReTweets115Favorites·Details
#15
#ОнаКога ќе ме прашаш колку те сакам...
Епа, волку...и повеќе 😊 https://t.co/0uQtxHJu7g
43ReTweets123Favorites·Details
#16
Она што можеш да го бакнеш денес...бакнувај го повеќе од вчера, а помалку од утре...
40ReTweets131Favorites·Details
#17
Секоја желба си има своја цена...
Некоја ја плаќаш со чест...а некоја, со насмевка.
45ReTweets113Favorites·Details
#18
Неисполнети ветувања.
Празни ветувања.
Ветувања.
Вети.
Ти.
40ReTweets126Favorites·Details
#19
Секаде можеш да најдеш пат...
И не мора да е послан со рози, некогаш е со есенски ливчиња,
некогаш со меланхолија,
некогаш со насмевка.
Ама, додека знаеш каде одиш..
...оди, никогаш не застанувај. https://t.co/TJK9lWwKLH
40ReTweets120Favorites·Details
#20
Судените се борат, пркосат...
Покрај сите препреки...заедно успеваат. https://t.co/PSxWC23oEI
37ReTweets126Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mery💎mumamery42
2Пепа Јоноаpepajonoa36
3Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1530
4Ружин ®1_ruzin28
5⭐Бунтовничката⭐buntovnickata25
6Novamore_nova23
7Morgana Pendragon_lady_raven_22
8crvenokosata2eyeshadow20
9Vlagam_domagleam_zakluceno20
10Дарлаmitevskad18