TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Malenko Aleksandar @malenkoa
#reach: 108314   ( 48th )
#followers: 6079   ( 382nd )
#1
Благодарам на сите делегати за укажана доверба на денешно транспарентно изборно собрание да бидам Претседател на Пливачка Федерација на Македонија.
Од Понеделник почнува имплементација на професионализам во мк пливање!
44ReTweets201Favorites·Details
#2
Го личи... https://t.co/iLMy2OHJLZ
33ReTweets113Favorites·Details
#3
Ќе има правда кога ќе се примени закон за конфискација на целокупниот имот за сторителите,а само затвор за Тие со милијарда еу е награда!
31ReTweets63Favorites·Details
#4
Добро утро пријатели на слобода и демократско општество... https://t.co/QpcV8J5Dh2
14ReTweets114Favorites·Details
#5
Граѓанско општество
еднакво за сите...
Департизација на државните институции...
Нула политика во спорт...
Нула толеранција за криминал...
25ReTweets72Favorites·Details
#6
Прекрасна атмосфера која само спортот може да ни ја приреди...
👏🏻🎉🎊🥇🏊 https://t.co/XrRTr03sxJ
17ReTweets92Favorites·Details
#7
“Ама Маленко дај бе договорете се заедно да ја водите пливачка федерација со дечкиве од партиски функционери”...
-Не сум јас ни партија ни пазарџија,а најмалку прифаќам закани или аматеризам за раководење на спорт!!!
Мрш
18ReTweets80Favorites·Details
#8
Добро утро пријатели на слобода и демократско општество... https://t.co/ttID2yaRNi
13ReTweets87Favorites·Details
#9
Лидери на Балкан и Југоисточна Европа ,ама не во спортот,
туку во прекумерна тежина на младите!!!
Зборувајте ми за стратегија... https://t.co/3IRcMhSxUT
21ReTweets56Favorites·Details
#10
Во интерес на пливачки спорт и младите таленти да добијат подршка за постигнување врвен резултат,одлучив да пливам рано до рамо со нив 🏊🏊🏊
17ReTweets67Favorites·Details
#11
Добро утро пријатели на слобода и демократско општество... https://t.co/gwvV2UETlp
13ReTweets79Favorites·Details
#12
Ве поканувам на првото национално првенство на МКД во далечинско пливање
23ти декември-Скопје
2,5км до 15год 09ч
и 5км над 15год 17ч
🏊🥇👏🏻
21ReTweets52Favorites·Details
#13
Завршија локални избори
Целта остварена-
победа над режимот 100%
Од утре избраните локални функционери и владата треба да работат за Живот!
12ReTweets76Favorites·Details
#14
Добронамерен совет...
Намалете со комплексите барем додека раководите со државен ресор,пошо со Вашата неукост не срамите како народ!!!
20ReTweets51Favorites·Details
#15
Три години откако започна изградбата во Охрид на покриен пливачки базен најскап во свет 5,35мил еу,а сеуште е во фа… https://t.co/EnTpSYZdlL
17ReTweets56Favorites·Details
#16
Нека ни е со аирлија... https://t.co/XLEi6CeBpL
12ReTweets65Favorites·Details
#17
Г-да независни новинари @bobihrist и @BorjanJovanovsk апел да посветите емисија на тема-До кога политиката ќе го гуши и назадува мк спорт???
18ReTweets45Favorites·Details
#18
Хојт Ји има една “маана”што на многумина партиски легачи
нема да им се допадне....
Професионализам и Дисциплина!
14ReTweets53Favorites·Details
#19
Во 2018г пливачка федерација на Македонија во секој град кој има пливачки базен ќе започне проект
“Научи да пливаш биди победник”
Зимско пионерско првенство во Куманово,а после 21год државното летно првенство за младинци и сениори ќе се одржи во Охрид. https://t.co/lP3HUsuumh
15ReTweets46Favorites·Details
#20
Денес се одржа прва седница на новиот Управен Одбор на Пливачка Федерација.
Донесени одлуки и задолженија за сите тела во интерес на пливање https://t.co/QHxo2K6Uyq
8ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Лев Десничарdesnichar7
2Sasho Andonovdr_koljo5
3i999yi999y5
4Minelawitches5
5Мин. за здравствоzdravstvomk3
6MAKEDONjastitaanie3
7Djurodjuro20003
8KatttP.katttp3
9Girl With Mousy Hairkalakurnica3
10Pac-Mandagledamefilmce2