TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секси сум си @malosexystomace
#reach: 49524   ( 637th )
#followers: 4134   ( 695th )
#1
Како што провинција помогна да се изгради Скопје по земјотресот, мислам дека и сега е време да згрижиме по некој скопјанец/ка, кој колку може до пролет, во спротивно ќе ни умрат сограѓаните од рак на белите дробови. РТ ако се согласуваш за оваа благородна идеја.
5ReTweets10Favorites·Details
#2
Мајка ми вели да сум емигрирал трајно во Холандија, не можела да ме гледа тука веќе како се мачам. Но во Холандија ја нема твојата мусака, и' одговорив. Ми рече да се лечам. Отидов да се проверам. Холестерол 9, притисок 170 со 130. Ќе ти умрам, кукле. По што ќе ме паметиш?
2ReTweets15Favorites·Details
#3
Да не нуди некој работа на твитер? Нешто менаџмент во банкарски сектор, профитна или непрофитна организација, како и било што поврзано со социјални медиум би било идеално. Плс рт.
5ReTweets5Favorites·Details
#4
Ако овој твит собере 42 срциња, донација од мене за стотројка. https://t.co/rd9FKC0xeN
0ReTweets19Favorites·Details
#5
Дечки и девојки, да не знаете дали новата Влада дава парички за стартапче да ја натерам дијаспората од Холандија да инвестира? Плс РТ.
5ReTweets2Favorites·Details
#6
На твитер сите ти се прават другари и другарки, а никој нема да ти раситни 2 x 500 кога најмногу ти требаат.
3ReTweets7Favorites·Details
#7
2008-ма. Се приклучив на твитер заедницата зошто тука биле луѓе со интелект за подобро утре на секој од нас. 2017-та, пола твитер се прешалта у Влада, само јас останав со недобитните ливчиња од спортлајф. Сакам да ме гушнеш.
1ReTweets12Favorites·Details
#8
Кај да најдам материјали за полагање правосуден испит? Плс РТ.
4ReTweets3Favorites·Details
#9
На наредните избори ќе гласам за ДУИ. 20 години тероризам и пак во секоја Влада. Капа долу, цареви.
2ReTweets7Favorites·Details
#11
#12
Јас со коментар кај Васко Ефтов. https://t.co/HDzs3JwPMI
0ReTweets10Favorites·Details
#13
Дечки и девојки, ми беше мило што се дружевме, време е да го баталам твитеров и да пробам да најдам работа. Ви благодарам за сите прекрасни моменти поминати со Вас, ќе се вклучувам одвреме - навреме на инста чисто да знаат поблиските пријатели дека сум жив. Останете ми со здравје
0ReTweets10Favorites·Details
#14
Твојот принц на бел коњ е во спортлајф, ја чека Лече за 6700.
2ReTweets4Favorites·Details
#15
@centraphor09 @iskulirana Мене после средно ме пратија во Скопје да студирам и се оженам, јас завршив во Хабардовиот центар за дијанетика и скиентологија. Неспособен!
2ReTweets4Favorites·Details
#16
Мојата автобиографија ќе се вика 'Како теретаната ми помогна да не се фрлам од тераса' (потресна приказна за твитерџија кој успеал да се оттргне од суицидните мисли кои го демнеа пет години по ред).
2ReTweets4Favorites·Details
#17
@tetkaTrende @ris_klitoris Најбитно не кажувај на твитер дека си во депресија. Ќе ти се навејат тролови да си играат мајтап со твојата болка. Оди кај психолог.
2ReTweets3Favorites·Details
#18
Имам патувано во бизнис класа. Голем кур.
1ReTweets6Favorites·Details
#19
Едно от 9-те споразумения, които се подписват в момента е точно за драстично намаляване на таксите за Роуминг с Македония. За Вас, од Струмица, Тања Мангалакова.
2ReTweets3Favorites·Details
#20
Кои ни се поголеми браќа?
3ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wannabeiskulirana84
2RēnåTabaad_influence31
3Наталиdajmunachovekot28
4Рокселанаhasekih19
5баба зинетиcentraphor0917
6Ранкоsrbak16
7Пердуфpikabu0014
8mentally hilarioustwiztid__14
9Les meraqueslecaffeine12
10🐇tiliaiv11