TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ништо посебно @materpatriae
#reach: 1462   ( 4232nd )
#followers: 559   ( 5430rd )
#1
Закон за пушење и дислоцирање на спомениците. Приоритетите на една скандинавска држава као МКД
1ReTweets5Favorites·Details
#2
Има ли некој шо знае луѓе шо знаат луѓе у @VipMK ? Односно врски барам. Не е за лошо, за арно е.
ПЛС РТ
2ReTweets1Favorites·Details
#3
Бог да чува на денот https://t.co/v78ihEDIob
1ReTweets1Favorites·Details
#4
@TheBatLadyM А и да е вистина, па КЕВИН СПЕЈСИ ТЕ ЧАЧКАЛ БЕ АЛО
1ReTweets0Favorites·Details
#5
И Мед Мен уште у 1970 потврдува дека сите на крај ќе завршиме у нешо као манастир за да зачуваме здрав мозок @TheBatLadyM
0ReTweets2Favorites·Details
#6
@pikabu00 Ништо лично :)
0ReTweets2Favorites·Details
#7
@nesvakam @Giotto_mkd Не у Кавадарци
0ReTweets2Favorites·Details
#8
@AnaFiljana @andrej081 @alexaaatray @alikiaj @VidanaDeSign Така се судело у античка Атина, така е осуден Сократ на… https://t.co/eATPoLEZNt
0ReTweets2Favorites·Details
#9
А што праиме ние од околните села што доаѓаме да ви го испрљаме Скопјенце?
Точак Х
Кола Х (сиромашни)
Урбан дух Х
Емпатија за кучето од Силбо Х
Скопски дијалект О
Елементи на провинцијализам О
Кал на чевлите О
Припадност?????
0ReTweets2Favorites·Details
#10
Масовна лустрација у Холивуд
0ReTweets2Favorites·Details
#11
Сум имала едно од појаките искуства со ваков тип на зуу сосе @TheBatLadyM https://t.co/DSR6t7exXx
0ReTweets2Favorites·Details
#12
Ми се повраќа од хаштагот #MeToo
0ReTweets1Favorites·Details
#13
@sanjalazanja @TheBatLadyM искочи еден пример шо го знаеме и двете и е само за внимание.
0ReTweets1Favorites·Details
#14
@sanjalazanja @TheBatLadyM Па не ги пријавуваат, на Фејсбук ги пишуваат, во тоа е проблемот
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@TheBatLadyM @sanjalazanja @tviterana Има и оноа као „ја не знам со што го предизвикав ова“ за појачување на ефекто… https://t.co/RwN9HPFaii
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@TheBatLadyM @sanjalazanja @KapnKrk @tviterana @katiestrummer Те молам па овде се исмејаваме со Соња Т. дека маж и… https://t.co/32hJuYQzp9
0ReTweets1Favorites·Details
#17
Па имаше такви случаи кога се помагаше за поплавите во Стајковци https://t.co/21Q8Sw9Eb3
0ReTweets1Favorites·Details
#18
Иако лошо ишишана благодарение на маалската фризерка, вчера се осетив како дел од скопската авангарда при посетата на Скопски Џез Фестивал
0ReTweets1Favorites·Details
#19
Na radosta i nema kraj
Конго останува да не’ вика Република Македонија https://t.co/RSlgDcKzbX
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@nesvakam Ќе те барам
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брусница Вејнthebatladym17
2Симчеsimona_simche6
3Ентропијаsanjalazanja6
4Great apenesvakam4
5Џотоgiotto_mkd4
6твитерана. 👑tviterana3
7Vipvipmk2
8Специјално ЈОs_j_o_1
9Пердуфpikabu001
10Angélique™ladamedumonde1