TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

мекадуша @mekadusha
#reach: 40751   ( 781st )
#followers: 724   ( 4281st )
#1
Денес бев на психијатриска клиника во Скопје. Таму е хоспитализиран Дамјан (10 години), кој после долгогодишно насилство од неговиот татко, бил искршен цел. За да реагираат СОС требало да стигни до тука, нели?
55ReTweets121Favorites·Details
#2
Денес цел ден учам, и враќам на роденденските честитки.
Епа среќен ми роденден! 😍😍🧠👑🎂 https://t.co/O0UVh13HUG
5ReTweets81Favorites·Details
#3
Вие шо прајте тестој на фб шо сте биле во минатиот живот, изгледа сте биле само 10 души во светот! Пошто сите сте биле кралој, на тој тест
3ReTweets27Favorites·Details
#4
"Луѓето користат само 10% од мозокот"
А го знајте то дека користите и само 10% од срцето или не ви е гајле,м?
2ReTweets17Favorites·Details
#5
Животните се измислени за да му служат на ЧОВЕКОТ, а не обратно! И во Библијата стои истото, така да без многу критики за љубителите на месо
2ReTweets15Favorites·Details
#6
Насмеј се бе, не биди така намуртен, не те личи.
- Не можам бе ги немам двојките 😐😐
1ReTweets18Favorites·Details
#7
Не можат да ти се качват на гла, ако си свртен однопаку! Ти текнува???
2ReTweets15Favorites·Details
#8
Чувстувам болка која не боли, туку тишти и ме убива. Темнината е едниствената светлина која ја гледам.
2ReTweets12Favorites·Details
#9
Лошо чувство е и кога ќе ти падни пломбата од 5ка или 6ка па комотно можиш целиот ручек таму да си го складираш за после
0ReTweets13Favorites·Details
#10
Ко ќе ги пуштиш работите да си одат, ги пушташ да се средат самите. И толку е просто. Та се вратиле, та не сато врти пак 😀
0ReTweets11Favorites·Details
#11
@zarkovski Не знам тоа, ама детето имаше обид за самоубиство и на крај завршило на психијатриска.... Соседите пријавувале, но неколку години не реагирале, дури после неколку години го зеле детето во СОС Детско Село..
2ReTweets3Favorites·Details
#12
Колкави ли лошотии сме напрајле, па еден тон млади луѓе да умираат?
Како и да е никој нема да ви замери ако стигнете 10 мин.покасно. Греота е родител да закопа дете...
0ReTweets8Favorites·Details
#13
@zarkovski @mila_carovska Неколку години беше малтретиран, и неколку пати хоспитализиран од многу ќотек, но последниот пат на главата му фалеше коса од кубење... Пред 6 месеци беше ова и детето е пренесено во Детско Село, и од таму сакал да изврши самоубиство па завршил на психијатрија
2ReTweets2Favorites·Details
#14
https://t.co/QiIB1qu1LU
Vaya Con Dios - What's a woman..
0ReTweets6Favorites·Details
#15
За Духовден, денот на духовите кога сакат да си се прошетат рајат сами да си се подружат, ние сите му одиме и му го реметиме рајатот, оти???
0ReTweets5Favorites·Details
#16
@NinjaZelka @SNEZANA28289882 Ние си сме во светот во кој сакаме да бидеме, вие кои се потпирате за се на науката, исто така си сте таму кај шо сакате... Нема потреба од осуда и критика.... кој како сака... Ама баш поради овие причини шо се помалце луѓе не веруваат во "бајки" се случува тоа шо се случува
1ReTweets2Favorites·Details
#17
@BozinovskiZlat1 Не бе, таман работа. Него малце биле луѓе изгледа 😀
1ReTweets1Favorites·Details
#18
@Aveevian Pelister chupe je prava stvar! :D
0ReTweets3Favorites·Details
#19
https://t.co/8ODtvexUUO
Единица мерка за малоумност е еден Драган Вучич 😑😑
0ReTweets3Favorites·Details
#20
@klizac многу многу лошо.... не знам само зошто порано ништо не се превзело, туку е чека до најлошото...
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski9
2НапаленаЧупакабраninjazelka8
3редхедcrvenagla6
4КЛИЗАЧklizac6
5Mila Carovskamila_carovska5
6Snezanasnezana282898824
7Evianaveevian3
8Tamara Miricmiric_tamara3
9Jelenamagistramilitum2
10ЈаС со БрАдАтА_jo_van1