TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војкица @michaelsaric1
#reach: 75867   ( 242nd )
#followers: 7113   ( 292nd )
#1
Ако ти е хаос собата, голема е веројатноста да ти е хаос и душата...
58ReTweets118Favorites·Details
#2
Фати се за зборот, и промаши ја поентата. Сѐ слободно.
62ReTweets104Favorites·Details
#3
Секој да си легне на своето брашно.
61ReTweets105Favorites·Details
#4
Океј, ќе натажиш човек. И што?
Ќе ти пораснат рогови...
58ReTweets114Favorites·Details
#5
Три пати го врати келнерот, зашто не го донесе точно тоа што го бараше. Јас да бев ќе беше - нема везе, остај, арно е. кој знае кој е прав..
51ReTweets128Favorites·Details
#6
Има личности што си ги умислуваме, а не постојат.
И личности што не може да се измислат, зашто се префраери за човечкиот ум, а постојат.
57ReTweets94Favorites·Details
#7
Ако си културен мислат дека си глуп. Ако си глуп значи дека си слаб, и си газат тие... Ама, не е баш така едноставно.
51ReTweets105Favorites·Details
#8
првите две години на тл ми беше незамисливо да блокирам некого, но кога ќе видам како без никаква основа оцрнувате твитерџии... fuck you.
48ReTweets108Favorites·Details
#9
Кога бараме дарови за да се израдуваме, а не го бараме оној што дарува, е многу неблагодарно, дури и сурово, можам да кажам.
54ReTweets83Favorites·Details
#10
Војна и Мир... Додуша мирот му доаѓа повеќе како пауза, колку да собере човек малку душа и сила за следната рунда.
49ReTweets90Favorites·Details
#11
кога ќе налетам на безизлезна хорор ситуација од типот на нашите државни болници - што да кажам а да не биде некој неартикулиран крик на бес
47ReTweets91Favorites·Details
#12
Fabbiene Rivory за денов... https://t.co/1NZMn9X827
48ReTweets71Favorites·Details
#13
твит од минатото https://t.co/Xk5PNngzw0
41ReTweets90Favorites·Details
#14
Запираш на миг, мирно, погледнуваш навнатре, и си велиш... ништо не си велиш, гледаш дека си сосема немоќен дури и пред самиот себе.
47ReTweets71Favorites·Details
#15
Чичко Ѓ. отиден во Канада кај ќерка му на гости: леле синее, па тука сите лифтови работат и ниеден не е ишкртан!!
:-))) и едно ех...
39ReTweets93Favorites·Details
#16
чекав да се наоблачи, па да и ја извадам бојата и да ја твитнам во отсуство на желба за твитање... https://t.co/AHmVoYvD8X
39ReTweets91Favorites·Details
#17
Колку лаги се изречени, и пак ништо... не можеш да покриеш сонце кога блеска :-) https://t.co/YJuDCXkUR1
43ReTweets72Favorites·Details
#18
не знам за другите палми, кај мене Јуките уживаат и цветаат втор пат оваа година, на крај октомври cheers to that :) https://t.co/ibLvaPHQ4Y
35ReTweets85Favorites·Details
#19
...господар на своите бедни мали врати...
40ReTweets67Favorites·Details
#20
Пренесете таму кај што не е јасно - не е импулсивност, туку најкул педагошка мерка. Поздрав.
43ReTweets56Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aнѓеле Беangelebe3
2leonidsparleonidspar13
3Фејunejardin2
4Грејт Манитуfirewaterme2
5bambambinoaliaspendeho2
6облакoblakpodmore2
7🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat2
8Бр.Иџитariesaxt2
9Dieselprkosot2
10not_an_angelspaceexplorer112