TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press F 4 Macedonia @mindinmotionmkd
#reach: 66645   ( 285th )
#followers: 2289   ( 1369th )
#1
#2
Видана му рече на рандом твитер user: Засрами се платенику.

Животе, бештијо иронична.
30ReTweets83Favorites·Details
#3
Не заборавајте дека имаше такви што се шминкаа на полициски штит и викаа дека е полициска држава и полициска бруталност.
32ReTweets74Favorites·Details
#4
Но не и Талат, Хазби Лика, Фатмир Дехари и дузина други. Ова е логичка дисонанца на просечен неолиберален фашист, к… https://t.co/rWSR2oGM0J
25ReTweets56Favorites·Details
#5
Преку кур со positive thoughts: happy weekend; have productive week; srecen den;

Светот е шит место да сте толку нереално позитивни ликој.
16ReTweets49Favorites·Details
#6
Релативизатори на УЧК, нова појава на gragani. https://t.co/jx5zI4A5eB
19ReTweets38Favorites·Details
#7
Вистински graganin замижува на гласачка хорда од 100к албанци што гласаат од Чемерија,Албанија, Илирида, Косово, Дарданија.
17ReTweets35Favorites·Details
#8
#Catalonia is greek! Katalonia enai Elliniki! #greece https://t.co/0NI5OMPzWg
15ReTweets38Favorites·Details
#9
Не се трудете да им редите на бебињата урбанки имиња, звучат безвезе, ебаве помодарите.
10ReTweets52Favorites·Details
#10
Утре гласајте ко македонец, а не ко македонче. 😉
13ReTweets40Favorites·Details
#11
Суверените држави во Европа одбираат десница или антиимигрантска политика, само ние одбравме левичарски кловн. Усвари, шо суверенитет..
14ReTweets36Favorites·Details
#12
Секој национализам е супер освен македонскиот. https://t.co/Nuyt2aFD4U
12ReTweets32Favorites·Details
#13
Чим можеш да ги купиш со воздух, замисли златници. Awwww, гз ќе даат. 😊
14ReTweets24Favorites·Details
#14
Ова новиве македонски серии се ко во 1999та кога носеа амерички батаци, хормони тогаш, пропаганда сеа. #марковски #натерапија
10ReTweets28Favorites·Details
#15
Шиптар да бев, ќе бев горделив. Со вас каурите, секој ден е срам. Секој ебен ден е срам. Робој бедници едни.
8ReTweets31Favorites·Details
#16
На погрешната страна на интернетот. https://t.co/JVOJxkCN9J
8ReTweets30Favorites·Details
#17
Да имаше пацифисти и low T либерали, никогаш немаше да пукнит првата пушка, туку првата парада, првото гушкање, првиот арт перформанс.
10ReTweets22Favorites·Details
#18
#19
Повторувај по мене: Нема да има мигранти во државава. https://t.co/j9fgjcDUng
10ReTweets18Favorites·Details
#20
Еве ти ја Македонија!
Нека разбере цела Европа
дека постои Македонија!
Дека постои Македонија,
а не Јужна Србија!… https://t.co/M9w2UWetKW
8ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Стормрејџ во есенstrastniot17
2Javashcarbonoxid17
3Ѓорѓиschteck14
4Highlanderjusthighlander13
5Octoberauuttumn12
6Bobstarbobstar_m11
7Hawkhawkanianhawk10
8Д-р Медоris_klitoris10
9Игорче Развигорчеigor_rujo8
10г.Влатко Вердерvlatko_werder7