TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mindрluмbеr 🐈 @mindplumber
#reach: 134724   ( 13th )
#followers: 11022   ( 106th )
#1
г. Шилегов, да ти објаснам PR правило БРОЈ 1:
НИКОГАШ не ги потценувај и плукај сопствените сограѓани!

Дури и да е политички мотивиран протестот, МОРАШ да им го признаеш ПРАВОТО НА ПРОТЕСТ, без да ги правиш глупи и недоакани.

Македонски политичари, ебавебеља
111ReTweets360Favorites·Details
#2
Ствари што македонските градежни компании НЕ знаат да ги направат:
- Кров што не прокиснува
- Подрум што не се поплавува
- Нивелирани шахти по улиците
- Спојки на мостови
- Асфалтирање кое се распаѓа после година дена
- Не разликуваат мермер од стиропор
... идемо даље
99ReTweets306Favorites·Details
#3
Син ми и внуците беа воодушевени кога на 100.000 летоци ми ја ставивте сликата и домашната адреса и ме нарековте предавник на Македонија..

Правдата ќе ве стигне!
67ReTweets177Favorites·Details
#4
Скопје постои 1000 години, и никогаш ништо не било изградено на брегот на Вардар.
Дојдоа неписмените глупоњи, наакани патриоти и мафијаши, и решија да градат баш таму. И поплава, е па поплава, бе простаци ... прости!
50ReTweets219Favorites·Details
#5
Македонскиот јазик е во криза.
Но, не поради тоа што е „загрозен“ од други јазици, туку поради лошо образование и недостаток на наука. Децата ни се функционално неписмени!
48ReTweets184Favorites·Details
#6
Брејкинг https://t.co/bnhi3vojkw
57ReTweets149Favorites·Details
#7
На протестот пред Влада, се собрале милионерите и им мачкаат очи на сиромавите.
На крај, едниве со луксузните коли дома, а другите на точак по студот..
Количината на глупост е огромна!
42ReTweets137Favorites·Details
#8
Вие копиљаците мислите дека над 30 е стар, а над 40 е два дена пред смрт...
Ееех, у право сте, клинци - уживајте во младоста!
37ReTweets149Favorites·Details
#9
Она неморалното директорче што се возеше на моја сметка у Аргентина сеуште не даде оставка!
Ниту пак го сменија.
Преварантот да добие клоца у гз!

ping @VladaMK
38ReTweets140Favorites·Details
#10
Таман си помисливе дека погнасно не може да биде, испадна дека ЖМРО мафијата увезувала лажни лекови.
Колку луѓе умреле или не се излечиле поради ова?
Ова е еднакво на обид за масовно убиство на Македонците.

Да се воведе смртна казна за овие!
36ReTweets127Favorites·Details
#11
Кого да прашаш, све комити и војводи у фамилија имал, све борци.
А ние, 500 години турско
28ReTweets147Favorites·Details
#12
Ден петти. @vladamk сеуште го нема отпуштено дебелогузиот директор кој „обича“ да се вози у бизнис класа, ама само на туѓа сметка..
Бил многу активен за време на „Шарената“, викаат. Ние бевме будалите https://t.co/gEpmuqGEGB
36ReTweets102Favorites·Details
#13
Животот: Многу пари нема да те направат среќен
Јас: Сакам лично да се уверам
33ReTweets110Favorites·Details
#14
"Татко ми не е терорист, од уста двоеше, од скромната полициска плата, да ме школува, облече, нахрани и да ми купи Порше Панамера од 200,000€, како за секој студент" https://t.co/OXpIjTglxB
34ReTweets106Favorites·Details
#15
На 17 ноември, веќе свесниот Skynet почна да вежба кросфит..
Крајот на човештвото е близу! https://t.co/xCNmrbvNyD
28ReTweets122Favorites·Details
#16
Многу се надевам дека Заев, Шеќеринска и другите главешини во @SDSMakedonija сега забележуваат какви пиздарии им прават сопартијците по министерства, директорати, пизде-материне, и на крај СИТЕ ќе ги избркаат
27ReTweets125Favorites·Details
#17
Почна твитапот у Дојрана https://t.co/JjBhLD67td
10ReTweets170Favorites·Details
#18
Потврдени:
актерот Владо Јовановски
Горан Ангелов – Ќосето од Велес
пратеничката Жаклина Стефановска
пратеникот Крсто Муковски
поранешниот директор на ФЗОМ Саше Стефановски
пратеникот Љубен Арнаудов од Охрид
33ReTweets100Favorites·Details
#19
#20
Цицачите цицаат, само Валентина „Долгиот нож“ Божиновска уште шмука државна плата.
Поздрав до @VladaMK
27ReTweets105Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandar Tortevskiatortevski79
2Никсонrnixn71
3Д.Д.Ј.drndrnjarinja_60
4i999yi999y58
5EmptyPersonadarkhour_seeker53
6AAndrejandrej08147
7Kurac® NaBiciklu™nebiten_47
8дамјаневdamjanev37
9Poison Ivyhedera_genus36
10Goran Peoskiazder35