TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 60531   ( 397th )
#followers: 2829   ( 1107th )
#1
Купив чизми недела дена пред плата.
Народна кујна работи или да застанам на семафор?
18ReTweets88Favorites·Details
#2
А дека имав една колешка што сама си нарачуваше букет и секој пат беше изненадена? 😨
10ReTweets99Favorites·Details
#3
Ете, наместо во продажни вештини, Џефри го стигнав во фризурата 😂 https://t.co/uPz6Isk6LI
2ReTweets114Favorites·Details
#4
#5
Тибам зубчето :)))) https://t.co/ySlk1KbZVl
1ReTweets36Favorites·Details
#6
И не ми мешајте Макијавелизам со курварлук.
5ReTweets18Favorites·Details
#7
1ReTweets28Favorites·Details
#8
Убав е мајко, ама ме нејќе 😔
4ReTweets18Favorites·Details
#9
Не знам што, ама има нешто посебно во Љубљана ❤ https://t.co/ikICKvfcja
0ReTweets29Favorites·Details
#10
Ме удри сељачиште на раскрсница. Пола саат ми урлаше. Дојде сопругот, се смири ко пиче.
Зборете ми за еднаквост
0ReTweets21Favorites·Details
#11
Почнав со јога.
Импресии од прв час:
Омилен дел?
- Последните 15 минути кога @Ref не исполегна да дремнеме
#мрзаБелосветска
0ReTweets20Favorites·Details
#12
А ние што се грееме на струја и возиме автомобили на бензин и без пари и без здравје? Не е во ред другари
2ReTweets12Favorites·Details
#13
Муабет у огледало:
- Тања, шо е со брко...
= МОВЕМБЕР ми е..
- ...
= ..
1ReTweets14Favorites·Details
#14
Ноут ту селф: Не заспивај во дневна.
#ДоброУкоченоУтро
0ReTweets17Favorites·Details
#15
Игнорзоун. Со повремени налети на куртоазија. https://t.co/g2OmhXx0Cs
2ReTweets9Favorites·Details
#16
Нек почне денот https://t.co/dKGuwRwBVT
1ReTweets12Favorites·Details
#17
Кој ми ја има вуду куклата, нек и ја смени главата.
Благодарам
2ReTweets9Favorites·Details
#18
Пред кафемат:
За ешерихија коли притиснете 1
За бруцелоза притиснете 2
...
1ReTweets12Favorites·Details
#19
@i999y @Goran_Man @Muarko @Mile_Panika @mitevskad @kalakurnica @MarincePink @malenkoa @andrejas_mkd @mojokilington @Matikule @LeCaffeine @LaWitches Не дека сум цепидлака ама зошто @LeCaffeine два пати а остали само по еднаш не има? :))
Убав ден на сите :*****
2ReTweets9Favorites·Details
#20
Твит помеѓу една бела и една шарена перална.
0ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus41
2Др Арсланагићarslajemenibog36
3i999yi999y25
4ФлопиДискетаmrgudam17
5Joséfina 👑tetkatrende16
6Ибе Паликуќаibe_palikukja15
7Sasho Andonovdr_koljo14
8г. г. Еџedge97214
9Тишинаsayonlyonce14
10Битолчанкаbit0lcanka13