TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

навивач @mkdpece
#reach: 25619   ( 1225th )
#followers: 1321   ( 2429th )
#1
Шпанија треба да ја поддржи каталонија во нејзината независност исто како шо го поддржа косово и како шо ќе поддржи некои други во иднина.
10ReTweets21Favorites·Details
#2
Храброста никогаш не излегува од мода.
9ReTweets16Favorites·Details
#3
Времето тешко, луѓето уште повеќе.
5ReTweets13Favorites·Details
#4
Сонцето е пречекано https://t.co/iW9ubFxpkR
3ReTweets11Favorites·Details
#5
Не сум од шеќер ама не сум ни од челик.
3ReTweets11Favorites·Details
#6
Со одсјај од сонцето со се. https://t.co/8JQeqPFgpc
3ReTweets10Favorites·Details
#7
Погрешни луѓе ни држат лекции, ние сме криви шо ги слушаме.
3ReTweets10Favorites·Details
#8
Треба пак да почнам да гледам тв оти не можам да се носам со муабетите во друштво кога сум.
2ReTweets11Favorites·Details
#9
Во очите на другите секогаш сме недораснати за зрели работи.
2ReTweets10Favorites·Details
#10
Сите сме во кругот само погрешно се движиме во него.
3ReTweets6Favorites·Details
#11
Сум врзувал крај со крај па одвај сум одврзвал после тоа.
2ReTweets9Favorites·Details
#12
Се чудиме за некои работи а тие постојат откако постои човештвото.
3ReTweets6Favorites·Details
#13
Ќе пишев риплај ама убав твит беше ај да не му го расипвам.
2ReTweets9Favorites·Details
#14
Клавам вентијагата па шо сака нека биди.
2ReTweets8Favorites·Details
#15
Кога земате жена шо има пијано, мислете на тоа дека пијаното е тешко за кревање и преместување.
1ReTweets11Favorites·Details
#16
Полесно е кога блиску имаш кафемат. Имам и банкомат блиску ама...
2ReTweets8Favorites·Details
#17
По муабетот се познава дека е убава.
1ReTweets10Favorites·Details
#18
Додека дознаеме како треба, можеби ќе немаме сила и можности тогаш да го направиме.
2ReTweets7Favorites·Details
#19
Кликни, од кај знајш шо можи да бидни.
2ReTweets7Favorites·Details
#20
Држи пијачката да ом да свртам еден круг да видам шојма.
1ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1една неБитнаnanu9900127
2Анѓеле Беangelebe15
3🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat14
4САЛЕsale_zver12
5cruxcruxintact9
6редхедcrvenagla9
7металхедpsuchopompx9
8Evianaveevian7
9Секси сум сиmalosexystomace6
10INSANE#with good ♡insane698821736