TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 110656   ( 44th )
#followers: 29722   ( 1st )
#1
Многу ми е жал за овие со коли над 30 000 евра шо не им останале 40 денари за паркинг па мораат да се паркираат на трета лента пред кафич
94ReTweets360Favorites·Details
#2
Македонците се супер другари дур не му тргне на другиот!
57ReTweets211Favorites·Details
#3
Дете и куче не можеш да излажеш кој е добар човек
53ReTweets166Favorites·Details
#4
Идеш на слава, најсрцката ти вика "ајде бе шо чекаш дечко нешо имаш ли коа ќе раѓаш", и викаш тука пред сите "понекад се глеам со маж ти"...во таа тишина викаш подај ми ги сармите, јадеш на раат. Победа.
40ReTweets187Favorites·Details
#5
Куферот ме моли прошетај ме мори
49ReTweets139Favorites·Details
#6
Вие дволичните кога правите лице, од кај знаете кое да го направите?
32ReTweets106Favorites·Details
#7
Ако се тргнете од негативните луѓе околу вас има големи шанси да немате посран ден
31ReTweets102Favorites·Details
#8
- Добар ден, да купам еден пар чизми
- А што конкретно барате?
- Па, дечко!
27ReTweets111Favorites·Details
#9
Идиоти ќе те спуштат на нивно ниво и ќе те работат на свој терен, ама ок е, пошо ти на твое ниво не можеш да ги качиш за да се разберете
24ReTweets114Favorites·Details
#10
Купувам фустани ко да имам кај да ги носам
18ReTweets132Favorites·Details
#11
Го викале Плата дека брзо свршувал
20ReTweets125Favorites·Details
#12
Одвај чекам да почнеме да патуваме на Марс да ја сјебеме и таа планета
27ReTweets104Favorites·Details
#13
Тенксгивинг е единствен празник што нема да го присвоиме пошо овој народ тешко фала да каже!
27ReTweets102Favorites·Details
#14
Бев два дена во Струмица...чудни некои луѓе, љубезни, ко ќе те видат втор пат те гушкаат и никој не се кара по паркинзи...не знам како планираат така низ животот, чудно...
16ReTweets133Favorites·Details
#15
Дај им мал прст и ќе ти ја земат цела шака...затоа дај им среден прст 🖕
26ReTweets93Favorites·Details
#16
Значи ако нејќеш да си со мене кажи ми отворено, а не „прекини да ме замараш лудачо“, „не можам да те гледам“ и „губи се“ да не знам на шо сум!
21ReTweets105Favorites·Details
#17
Македонски начин на одјебуење:
-Те барам од понеделник!
25ReTweets91Favorites·Details
#18
Прав другар секогаш е онлајн за тебе
22ReTweets99Favorites·Details
#19
Непријателите на моите пријатели се и мои непријатели! Каква демократија какве пичкематерине!
25ReTweets89Favorites·Details
#20
И викам на другарка ми да провери дал ми треба виза за у Бејрут ми вика
- да, шо бараш таму???
- па не сум била
- па не си била ни у Пехчево
16ReTweets116Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Шишаркаshisharka_13
2Џудит Неписмената™ 🎉kroffni4ka9
3твитерана. 👑tviterana8
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_7
5Doradorarotten6
6Поглиачиsmoothmanmk6
7leonidsparleonidspar16
8Бони 🌟Ансиланчеotpisanaboni5
9Lord GASMASKAgas_maska5
10ЈБургундиjburgundi5