TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дарко #наТочак @modered5
#reach: 54666   ( 382nd )
#followers: 574   ( 4996th )
#1
Партијата #ВМРО-ДПМНЕ е формирана во туѓа држава. Потоа е регистрирана во #Македонија.

RT #ЗаЗаедничкаМакедонија… https://t.co/fukSDPR3XB
50ReTweets52Favorites·Details
#2
Зоран Божиновски праша што барале кај Трајко Вељаноски убиените момчиња од Смилковско езеро. #ЗаЗаедничкаМакедонија… https://t.co/xXP1A1xw0z
16ReTweets18Favorites·Details
#3
„Веома врло добро“ им оди со англискиот на #ВМРО со #ЗаЗаедничкаМакедонија. Точно го употребиле англискиот збор „de… https://t.co/GCxqWsYf3e
14ReTweets20Favorites·Details
#4
Дали некој од #ЗаЗаедничкаМакедонија може да одговори што барале четирите момчиња убиени кај Смилковско дента кај Трајко Вељановски?

RT!
14ReTweets18Favorites·Details
#5
Оформени во туѓа држава
1. ВМРО на Тодор Александров - Бугарија
2. ДПМНЕ на Драган Богдановски - Германија
3. Медиум „Република“ - Белизе
7ReTweets23Favorites·Details
#6
Таман пред #ВМРО падне, кога најмногу им требаат кеш пари, некој изнесува 2-3 милиони франци од банкарски #трезор во кеси.

RT за масовност
11ReTweets5Favorites·Details
#7
Ние сме лудаците, што им го дозволуваме ова! https://t.co/eLSkcDUzKv
7ReTweets15Favorites·Details
#8
Годинава наградата Втор Пиколомини за лице кое најмногу му наштетило на #Скопје треба да ја добие...

--< RT за масовност >--
10ReTweets4Favorites·Details
#9
Дали некој од #ЗаЗаедничкаМакедонија може да одговори што бараше #Хорхе во Русија додека #Мијалков и Горде ги праќа… https://t.co/coUwdkVHtg
8ReTweets7Favorites·Details
#10
Градоначалник Бакрачески на делегацијата на УНЕСКО што решава за статусот на #Охрид им доцнел саат и пол. Е, толку… https://t.co/qJE4njuNK4
6ReTweets12Favorites·Details
#11
@itlogistika @Zaneta30 @alexaaatray @mindplumber За неискористеноста на ЕУ фондови e криво #ВМРО. Кум Ставре сам ка… https://t.co/k5n9EECZzm
7ReTweets6Favorites·Details
#12
И буквално #ВМРО со #ЗаЗаедничкаМакедонија газат врз знамето на Република #Македонија. Не само фигуративно, туку и… https://t.co/mp1QhfVsHo
4ReTweets4Favorites·Details
#13
Ќе ни недостасуваат министерските величини како @vsamak и @Jerry_Naumoff и нивниот неминистерски колега Виктор Мизо. https://t.co/0dCgPiLmz1
3ReTweets6Favorites·Details
#14
@seirdotmk @darkhour_seeker Каква документација има во Завод за урбанизам поврзана со криминалите на #ВМРО?
3ReTweets6Favorites·Details
#15
#ВМРО и компанија не се десничари, ни левичари иако го копираат Че, Кастро, комунистичките бригади.

Тие се просто… https://t.co/k0M8wpniI0
2ReTweets7Favorites·Details
#16
#Пиколомини!

Случајно @jstevco што се заканувал со пожар на бараките што се обидел да ги избрише од ДУП. Има комен… https://t.co/lNWpWZvphg
4ReTweets1Favorites·Details
#17
Точно! #Хорхе дискриминира кога го киднапира суверенитетот. https://t.co/20P9bvGFBW
2ReTweets6Favorites·Details
#18
Која е најштетната работа заради која кадрите на #ВМРО-ДПМНЕ се рак-рана во институциите на Република #Македонија?

¿ RT за цело село ! 🥕
4ReTweets0Favorites·Details
#20
Името на @KoceTrajanovski ќе остане во историјата на #Скопје како Втор Пиколомини. Кажете му го тоа @gradskopje1! https://t.co/PUE59f4EYv
2ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Gus Fringgusfring2218
2SDSM (СДСМ)sdsmakedonija16
3Филип Петровскиfilippetrovski13
4GoceOdPrilepgoceodprilep13
5Antonio Miloshoskiamiloshoski13
6Пази ЛЕЏАloshgze13
7Sveste teseimp_aler12
8Dimkoddimkooooo11
9Tome Delevcarbonoxid11
10Mindplumbermindplumber10