TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонско девојче @msoldieroflove
#reach: 41941   ( 694th )
#followers: 4986   ( 481st )
#1
Немаме влада, немаме парламент, ама битно песна за Евровизија имаме. Отсекогаш сме ги имале вистинските приоритети на право место.
12ReTweets41Favorites·Details
#2
официјалната фб страна на Албер Ками ја сподели објавата на Кафе и книги за "Странецот". живи радости! ❤ https://t.co/Hox13X0d31
8ReTweets32Favorites·Details
#3
и да имаше упатство за користење на животот, јас пак немаше да го прочитам и ќе си терав по свое
5ReTweets32Favorites·Details
#4
па нема ништо поубаво од тоа кога ќе кликнеш со некого од прва. муабети еден тон, искрени насмевки. без фолирање и глумење лудило.
6ReTweets23Favorites·Details
#5
Точно. На пример, ќе научиш дека се пишува интелИгенција, а не интелЕгенција. https://t.co/zuuP7hfLpm
5ReTweets26Favorites·Details
#6
Денес Кафе и книги полни 2 години! Издавачката куќа Полица сосема неочекувано ме изненади! Фала ви од срце и фала и… https://t.co/Mn90KlnygT
4ReTweets24Favorites·Details
#7
Во Македонија очајно ни се потребни успешни и позитивни приказни. Затоа треба да поддржуваме луѓе кои се трудат, наместо да ги омаловажуваме
7ReTweets14Favorites·Details
#8
Нема поглупи наслови од: „Цел живот погрешно сте ја пиеле водата!“

Толку години пијам вода и уште не сум се удавила, ваљда сум океј.
3ReTweets24Favorites·Details
#9
Со закон би забранила давање подароци на учителките за 8 март, затоа што тоа е еден вид мито. Тие жени добиваат плата за таа работа и точка.
4ReTweets15Favorites·Details
#10
Ако нешто те уништува, тоа не е љубов.
Нема ништо романтично во непочитување, болна љубомора, малтретирање и правење драми за се и сешто.
5ReTweets11Favorites·Details
#11
“He is a gentleman, and I am a gentleman's daughter. So far we are equal.” - Jane Austen, Pride and Prejudice
#InternationalWomensDay
6ReTweets8Favorites·Details
#12
св.Трифун бил празник за пијаници и очајни самци, st.Patrick's Day е забавен празник и се пие алкохол. нема тука двојни стандарди, никако.
5ReTweets10Favorites·Details
#13
Почивај во мир. Твојот глас секогаш ќе оддекнува во вечноста. :(
Vanja Lazarova - So maki sum se rodila
https://t.co/BzmTJHO9pE
4ReTweets11Favorites·Details
#14
искуството покажало дека секогаш кога ќе ти кажат дека нема да ти направат нешто, баш тоа и ќе ти го направат
4ReTweets8Favorites·Details
#15
одбивам да живеам во вашиот свет каде се е црно или бело. мојот свет е полн со бои и нијанси и никогаш нема да дозволам да стане црно-бел.
4ReTweets7Favorites·Details
#16
убаво е да имаш соништа, ама уште поубаво е да работиш нешто, а не само да спиеш
2ReTweets13Favorites·Details
#17
коцките секогаш се редат, само обично по обратен распоред
3ReTweets9Favorites·Details
#18
Не знам зошто, ама секогаш кога ќе прочитам "трилече", во глава почнува да ми се врти: "пролеЌе на моје раме слеЌе, Ѓурѓевдан зелеееени"
2ReTweets11Favorites·Details
#19
обожавам луѓе со страст, амбициозни, желни за успеси и развој.
дури и да не ги познавам добро, секогаш се радувам кога некој ќе успее.
2ReTweets10Favorites·Details
#20
Кафе и книги наполни 2 години! <3 https://t.co/MIDrNf0jKR
2ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Стар Лисецprincnabelkonj18
2Бледолики Џентлменpremnogulichno9
3Хаклбери Финаkatiestrummer9
4Флојдстерdariusoff8
5ჯადოქარიcalligromancer5
6Порпетинаmacaparket4
7♛ Velma Kellythekate_rina3
8Henry Chinaskihank___chinaski3
9Продановbprodanov3
10Ноктурналremekdelo2