TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муарко @muarko
#reach: 142892   ( 6th )
#followers: 9097   ( 163rd )
#1
тинекс, веро, кам https://t.co/dnaWw5BEbI
77ReTweets329Favorites·Details
#2
Замисли го мејлот сега на менаџерката на тој оперскиот певец ако треба да откаже некој настан:
"We are sorry we have to cancel our appearance at the Teatro alla Scala because Mr.Durlovski was breaking into a Parliament a couple of months ago and now he is in custody".
Priceless.
84ReTweets302Favorites·Details
#3
ништо боље од добар хепиенд https://t.co/ZZDh5PHPrk
66ReTweets231Favorites·Details
#4
Станал пратеник. Влегол во системот, во играта. Големи пари се вртат.

И сега да предложи чесно работење, кратење трошоци? Пред поискусните колеги да испадне наивен? Да му се потсмеваат дека не оди така?

Не, ќе ја игра и тој играта. Па не е од вчера. Конечно влезе во системот.
58ReTweets209Favorites·Details
#5
Хип хоп дами и господа
Во базен со пирани пливам за разонода
Имам толку многу рими што стварно не е нормално
Па еве ме пак водам љубов со микрофонот https://t.co/HweSzvJldD
53ReTweets195Favorites·Details
#6
eve dobar trik(finta) :
so drugari idete kaj nekoja trafika i sekoj neka ide da ja prasuva prodavackata- dobarden stigna alan ford i ona vika ne

i na kraj ide eden i i vika- dobar den ja sum alan ford da ne me barase nekoj :)))))
51ReTweets183Favorites·Details
#7
од сдсм крајно загрижени за вашите обвинувања дека и они лапаат https://t.co/8ku4dVqWne
48ReTweets190Favorites·Details
#8
Ми фали онаа новогодишна музичка програма од порано кога Блага Петреска пееше низ некој Техномаркет па комбинираше “мојто либе тажно седи” додека галеше некој фен или усисивач на рафтот.
35ReTweets170Favorites·Details
#9
После слепото црево, еден од најглупавите багови во дизајнот на човечкиот софтвер е дека откако бебе ќе се напие млеко треба заспиено да го исправиш за да ждригне и да се освести па пак да го успиваш.
31ReTweets167Favorites·Details
#10
SUNDAY FUNDAY!

*се убива*
42ReTweets132Favorites·Details
#11
госпоѓо банкомат е само не ја претскажува иднината
39ReTweets138Favorites·Details
#12
мамо кај ми е пешкурот https://t.co/7b7Vb8YzhF
34ReTweets144Favorites·Details
#13
Таа со Инстаграм ги спои своите две најголеми пасии: љубовта кон самата себеси и љубовта кон фотографирањето на самата себеси.
35ReTweets129Favorites·Details
#14
дечки пазете има полиција во многу држави и казнуваат ако направиш нешто нелегално плс РТ РТ
37ReTweets120Favorites·Details
#15
- добар ден саково колку пари е?
- 24.000 денари
- epa aj ako ne vmro da go vratime!
24ReTweets140Favorites·Details
#16
neznam sto vi e ova so pravopis ama spored mene sekoj treba da mozzi da si pisuva kako saka ili na makedonski literaturno ili na rakopisno toa e negovo pravo
29ReTweets123Favorites·Details
#17
#18
паунов што спие на тераса на хотел во струмица во триипол сабајле е една од најлудите работи што сум ги видел во мојот скромен живот https://t.co/h2Zu761kbq
18ReTweets147Favorites·Details
#19
"Генерално, кога водиш љубов со коза, најбитно е да облечеш високи рибарски чизми и нејзините задни нозе да ги пикнеш во чизмите до твоите за да не може да бега. Кечап мајонез да ти ставам во хамбургерот?"
26ReTweets114Favorites·Details
#20
никогаш не сум пател од тоа што мислат другите за мене плс РТ
27ReTweets108Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus23
2Пердуфpikabu0021
3Џотоgiotto_mkd20
4Скрачиskraci16
5Aleksandar Tortevskiatortevski15
6Purp #DefendDACAjustpurpling15
7Maximum Overtrollmaximovertroll14
8Јанаjanagochevska14
9ИХНfilexfile14
10Скорќеkapnkrk13