TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муарко @muarko
#reach: 120574   ( 21st )
#followers: 8708   ( 171st )
#1
*со прво дете*
“ајде да му го купиме најскапиот релаксатор со амбиентална музика <3”

*со второ дете*
“замотај го у кесава од веро, ок е”
192ReTweets617Favorites·Details
#2
сдсм и сега пазете што правите да не ви се случи тоа што му се случи на вмро откако ви се случи на вас после тоа што му се случи на вмро пос
101ReTweets298Favorites·Details
#3
Без заебанција, јас аеродромов би го крстил Каролина Гочева и цело време внатре од звучници би ја пукал Ајде да летаме.
91ReTweets287Favorites·Details
#4
Ме радува што Партизанска е раскопана, крајно време е да се среди бидејќи од последен пат кога се средуваше има поминато сигурно три недели.
47ReTweets193Favorites·Details
#5
Од вашите инстасторија успеав да го составам целиот вчерашен концерт на Стинг. На моменти сецка ама веќе го режам за продажба на плоштад.
37ReTweets187Favorites·Details
#6
ако некогаш се снима филм за љубе бошковски, знам кого би сакал да видам да го глуми https://t.co/5SLZxWJJkm
33ReTweets190Favorites·Details
#7
Ама кое теле треба да си да идеш по митинзи, уште не можам да сфатам потреба да се дивиш и да аплаудираш на лопов многу побогат од тебе.
36ReTweets140Favorites·Details
#8
кај се враќаат бебиња
25ReTweets167Favorites·Details
#9
најдобра герила што сум ја видел во последно време https://t.co/TTa1XcZXDU
33ReTweets114Favorites·Details
#10
океј што треба да се деси за некој да го напише ова, друг да го издизајнира, трет да го провери, четврт да го испеч… https://t.co/uNaCgzJJjs
26ReTweets121Favorites·Details
#11
Со син ми пред заспивање играме игра со апсење и цело време за да одолговлечи избегнува да ме уапси и малку се чувствувам како да сум вмро.
22ReTweets127Favorites·Details
#12
Расцепкан сум меѓу дилемата дали новиве серии се стварно толку океј или платиле ептен тон луѓе за вака онлајн "спонтано" да ги фалат.
23ReTweets118Favorites·Details
#13
- te viknav po greska so liftot nagore?
- да
- nisto ajde ke se povoziss malku :))))
20ReTweets112Favorites·Details
#14
Денес ги земав новите патики на син ми и со усб порт ги уклучив во пуњач за да се напунат и да може да му светкаат. Патики. Со усб.
9ReTweets142Favorites·Details
#15
*со вмро*
"пак блокиран сообраќај да помине некој од селскиве кметови"

*со сдсм*
"ц ц ц мора значи нешто да се направи со сообраќајов"
22ReTweets102Favorites·Details
#16
не сум сигурен дали е нотификација или рубрика за секси совети https://t.co/cIALXzQY6g
10ReTweets118Favorites·Details
#17
#18
- дечко, немаш задна таблица на голфот
- znam toa mi e za ako me brka policija ahahahaha
- а што работиш
- menadzer sum vo krem kafe
14ReTweets102Favorites·Details
#19
Добра кампања би било некоја од политичкиве партии наместо реклами да ги донира сите пари ама народ повеќе сака да си гледа лажни ветувања.
23ReTweets73Favorites·Details
#20
дечки има некој да ми даде словенечка врска од меланија трамп, ми треба да ја прашам зашто горење фрижидеров во лето не лади баш најдобро
19ReTweets85Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd28
2Омај(ФАЌИН)гад!0majgad27
3Пердуфpikabu0018
4Скорќеkapnkrk16
5Wannabeiskulirana14
6Ljubišasulimanovic14
7.I.ygor_ski13
8Simple Ricknesvakam13
9🐇🍂Шеки Шеваљ🍁🐰el_megunogovic13
10Стар Лик Со Нов Трипpenzionerishte13