TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мандала @nadiamali0511
#reach: 108957   ( 48th )
#followers: 3768   ( 772nd )
#1
Јас никогаш не судам според изглед!
-А пача си пробала?
Не, никогаш. Многу гадно изгледа.
136ReTweets321Favorites·Details
#2
Имате бројчиња од слим фит кошулава?
-Да
Дајте ми ХХХL.
97ReTweets282Favorites·Details
#3
Како животот: https://t.co/quO8Hn0Avk
84ReTweets290Favorites·Details
#4
Што ти е?
- Сега ништо.
А што ти беше?
- Гајле.
101ReTweets224Favorites·Details
#5
Како стоиш финансиски?
- Лежам.
92ReTweets214Favorites·Details
#6
Што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?
- Да не пораснам.
84ReTweets184Favorites·Details
#7
Слаба сум на маж што знае што сака. На другите сум дебела.
74ReTweets187Favorites·Details
#8
Ретко е денес да бидеш искрен и критичен а пак да останеш пријател.
77ReTweets170Favorites·Details
#9
"Не е важна дестинацијата, важно е патувањето" - повторувај си секој ден кога одиш накај работа.
70ReTweets172Favorites·Details
#10
Кај што има чад имало и оган, или барем некој се обидувал да запали.
67ReTweets146Favorites·Details
#11
Ако може Лотарија на Македонија да направат Wedding Edition грепки.
63ReTweets155Favorites·Details
#12
-Сакал да биде интересно како на почетокот.
-И?
-Еве месец дена ме моли да прекинам.
-Зошто?
-Уште не му давам...
62ReTweets143Favorites·Details
#13
Ќе пиеме по една?
- Јас не настинувам, ќе пијам чај со мед.
Сега ќе ти донесам: https://t.co/HYHQodc7oM
45ReTweets167Favorites·Details
#14
Некој созрева, некој скапува.
59ReTweets121Favorites·Details
#15
Сакам да ти ја грицкам слабата точка.
- Во втората фиока во кујна има милка.
57ReTweets127Favorites·Details
#16
Не ги кажувам чуствата, ги покажувам.
59ReTweets120Favorites·Details
#17
Не е логично да докажуваш на небитни дека ти се небитни во животот.
57ReTweets119Favorites·Details
#18
Сакам кога лесните за манипулирање мислат дека имаат контрола над се'.
53ReTweets130Favorites·Details
#19
Back to the future? https://t.co/jE7vtyifko
50ReTweets123Favorites·Details
#20
Ако времето не брише пробај со виски.
46ReTweets119Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Дедо Најпаметниотi_najubaviot12
2EmptyPersonadarkhour_seeker6
3101от101ot5
4Тркаљофкаtrkaljofka5
5Мимикријаmajaspasovska14
64_Pilos4_pilos4
7Нарцисткаnarciskata4
8Кукуњавскаemmyllija4
9~Лејди♛Ди~abelejdibe3
10LOVEnoWARoltovski3