TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

вина невина @nalutilus
#reach: 85932   ( 148th )
#followers: 3721   ( 789th )
#1
легендата вели дека некој некогаш земал да јаде бадеми, лешници итн и имал усул да престане со време
14ReTweets59Favorites·Details
#2
Ако детето ви дојде дома и се пожали од малтретирање во школо, а вие го баталите со коментар „деца е, нека си играат", вие како родител сте огромен дел од проблемот.
13ReTweets62Favorites·Details
#3
јбг, не ми текнуваше како се вика песната https://t.co/YIW3ukQs3E
6ReTweets60Favorites·Details
#4
Гледам твитате за сеедно на најјако, но дали сте испеглале кошула само на долен раб, ракави и крагна зошто е за под џемпер, а вие сте мрзи?
8ReTweets53Favorites·Details
#5
Баш би сакала да сум моја врсничка запишана на приватен факултет, да сликам нокти, теретана и кафиња секој ден, да постирам сториња од журки во среда вечер и после да плачам кога ќе имам скрипта од 37 страни за испит.
3ReTweets68Favorites·Details
#6
Сум сликала по грешка во од, дали се ова тие арт слики за по 350 лајка на инстаграм? https://t.co/HZFJx6iIVl
6ReTweets56Favorites·Details
#7
Исто така и за дијагностика на тумор на хумор https://t.co/LAWylCLLlB
7ReTweets44Favorites·Details
#8
„Ќерко, Господ нека те чува од неверни мажи и лакови со тенка четкичка."
6ReTweets40Favorites·Details
#9
Сте ме номинирале за она што откако знам за себе го правам со највеќе љубов, а и е веројатно единственото паметно што излегло од мене на интернетов. December's diaries за блог на годината :)))
5ReTweets39Favorites·Details
#10
Откако извадив огромна флека од маркер на постелнина, кај и да е ќе ја потврдам тезата дека со влажно марамче и гревови се бришат.
1ReTweets45Favorites·Details
#11
Еве вака прееманципирано влечам ранец со лаптоп и книги, ќеси од маркет и сушара за алишта и прееманципирано заклучувам дека ми треба маж.
5ReTweets31Favorites·Details
#12
Треба утре да се видам со девојче од Скопје што доаѓа да го види универзитетов да споделам искуство.Мајка ми: немој да си го плашела детето!
3ReTweets35Favorites·Details
#13
извини што каснам, морав да ја допеам Хипокрит од Каролина дур се спремав
4ReTweets32Favorites·Details
#14
Нека не ве лажат комуњарите, и во Германија каснат возовите.
1ReTweets40Favorites·Details
#15
кога ќе затворам 35 таба на хром имам чувство ко да сум направила генералка на цел стан
5ReTweets27Favorites·Details
#16
*коментира во групата Македонци во Германија*
*35 friend requests*
2ReTweets35Favorites·Details
#17
Сакам да ги поздравам @Hedera_Genus и @Aveevian од германската Битола :)))) https://t.co/tZcskv1q2T
3ReTweets30Favorites·Details
#18
Ќе те заборават https://t.co/xTBfLPYS1w
7ReTweets17Favorites·Details
#19
Сѐ што го држи сево ова заедно е надеж. Надеж помеѓу две чекања.
4ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Поглиачиsmoothmanmk59
2Evianaveevian54
3Joséfina 👑tetkatrende42
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_35
5Др Арсланагићarslajemenibog35
6Фејunejardin31
7ХепиАурhepiaur28
8Реџина Филанџиkocevskas28
9Mindрluмbеrmindplumber24
10Poison Ivyhedera_genus23