TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Насмеана @nasmeana
#reach: 106701   ( 53rd )
#followers: 6492   ( 344th )
#1
Не ги мешајте убавината и убавото.
Убавото се гледа со очи, а убавината со срцето.
68ReTweets147Favorites·Details
#2
*Копенхаген* 🚴‍♀️ https://t.co/jd0uS2MJjy
54ReTweets185Favorites·Details
#3
Ми се гади од простотија, егоизам, лицемерие, дволичност, емотивни инвалиди, озборување, испрани мозоци ... луѓе без став и мислење.
47ReTweets132Favorites·Details
#4
Љубов е кога си подготвен да го поминеш целиот живот со една личност.
47ReTweets112Favorites·Details
#5
Не се љубов сечии очи.
42ReTweets109Favorites·Details
#6
Знаеш што е секси? Бонтонот и убавите манири ... се друго е само замка за окото и раката.
35ReTweets103Favorites·Details
#7
Ги сакам обичните луѓе со коишто лесно се комуницира, не се обидуваат да се фалат пред некого се однесуваат искрено.
35ReTweets88Favorites·Details
#8
Секоја среќна жена е верна жена.
26ReTweets99Favorites·Details
#9
Од сите испити, најтешко е да се помине испитот на совеста.
31ReTweets75Favorites·Details
#10
Рајот може да ти биде и на земјата само најди си некоја убава душа за да го шетате заедно.
31ReTweets74Favorites·Details
#11
Вистинската љубов не тежи и не завршува.
28ReTweets78Favorites·Details
#12
Ако нема внимание заинтересираноста се губи.
31ReTweets68Favorites·Details
#13
Колку воздишки вреди еден поглед?
30ReTweets70Favorites·Details
#14
Секој ден те сретнува нешто ново.
Само треба да се правиш дека не го приметуваш.
29ReTweets67Favorites·Details
#15
Луѓето толку се навикнати на навреди, што да им дадеш комплимент ќе се навредат.
33ReTweets55Favorites·Details
#16
Едноставно е, љубовта не може долго да се крие таку каде што ја има, ниту да се глуми таму каде што ја нема! #факт
30ReTweets62Favorites·Details
#17
Најголемиот подарок кој можете да подарите е вашата среќа и време.
25ReTweets73Favorites·Details
#18
Кој не ризикува не профитира ... така е и во љубовта.
27ReTweets66Favorites·Details
#19
Вредните работи во животот се чуваат со обете раце.
28ReTweets63Favorites·Details
#20
Што си бараш, тоа си наоѓаш. https://t.co/un6uOdBqZW
21ReTweets84Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ludi milojkoludimil0583622727
2Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1518
3Поглиачиsmoothmanmk6
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_4
5Sasho Andonovdr_koljo4
6Магнолијаbitch_switch4
7Christian Louboutinlouboutinworld4
8Реаленneutralen_4
9Бони 🌟Ансиланчеotpisanaboni3
10Мимикријаmajaspasovska13