TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 33340   ( 925th )
#followers: 462   ( 6342nd )
#1
Не може бе дијаспора да ми одлучува како ќе живееме во државата. Освен ако не се симпатизери на ДУИ, за Кичево. - Рандом слободар на тл.
16ReTweets34Favorites·Details
#2
Жалам што ќе ве разочарам, ама на местото кај што сум посматрач, само членот од Сдсм е небањат :))) Мртов озбилен сум.
6ReTweets28Favorites·Details
#3
Преку кур со тоа дека Европјани се возат со велосипеди. Затоа по 13 милиони нови возила се продаваат годишно во ЕУ. Дај одјебите.
5ReTweets23Favorites·Details
#4
Како да ги натераш неопределените да го гласаат Тарчуловски стартер пак. https://t.co/w1qThneQbo
8ReTweets11Favorites·Details
#5
Ги разбирам луѓето што не сакаа да војуваат 2001. Вакви стоки како нас не заслужуваат некој да гине за нив.
5ReTweets19Favorites·Details
#6
@RumShtangla Замисли Зајко кога ќе треба да се враќа на нива каков црнец ќе го направат 🙁
0ReTweets19Favorites·Details
#7
"Досега не ви сметаше" е најлош аргумент за во било која расправија. Како сте различни, ако на вас до вчера ви сметало, а сега веќе не?
2ReTweets13Favorites·Details
#8
После изјавата на Фатиме дека го слуша Аца Лукас, не сум сигурен дека е валиден за користење терминот "Ќе пропее во СЈО".
3ReTweets9Favorites·Details
#9
@DrnDrnJarinja_ Мешаш работи Јаре. Јохан одлежа како воен злосторник неправедно, додека Учките во време на Сдсм и Вмро станаа паши.
1ReTweets12Favorites·Details
#10
За Смилковско Езеро верувам само на родителите на убиените деца и на никој друг. Ако тие велат дека позади убијците стојат ДУИ, така е.
2ReTweets8Favorites·Details
#11
@DrnDrnJarinja_ Малку е. Да ме пушти државата низ вода ко него и да гнијам во затвор 8 години, за 10 пати повеќе би… https://t.co/ko9UmWbUAL
0ReTweets13Favorites·Details
#12
@CivilMacedonia И Саше Политико е за вас институција.
2ReTweets6Favorites·Details
#13
@Vajldy Последен пат кога гледав Млади Бунтовници,прекинаа епизода за да не известат за смртта на Борис Трајковски 🙁
2ReTweets5Favorites·Details
#14
Луѓето што се жалат дека им смета кога ги прашуваат колку пари заработуваат, први се фалат колку пари ја купиле новата јакна.
2ReTweets5Favorites·Details
#15
По иновацијата од Твитер со 280 букви, имам некое чувство дека Драган Таневски наскоро ќе ни се придружи на мрежава.
1ReTweets5Favorites·Details
#16
@GoranVitez @bebence_malo Да ве потсетам што е воен злочин, иако до ден денес сите партии им се умилкуваат на изврш… https://t.co/cE7U0taVLV
2ReTweets2Favorites·Details
#17
@Emmyllija Како можете без 😂😂
0ReTweets8Favorites·Details
#18
Не знам од што пати човекот, за да пребарува кој што пишал за него пред месец дена :)) Ти ебам паранојата. https://t.co/fN51pOapc1
0ReTweets8Favorites·Details
#19
@Emmyllija Мене у лето ми ладно на ноге, не па сг
0ReTweets7Favorites·Details
#20
@Ljube_A Не ми е гајле ни за едните ни за другите таму... Само смешно ми е за полицијата тука што ја фарбаа викаа д… https://t.co/4LaQ5yuhFG
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_54
2Битолчанкаbit0lcanka54
3Jasna Koteskajasnakoteska31
4Зоран Мијалковzoran_mijalkov26
5САЛЕsale_zver17
6Black eyed girlemilica3215
7bebebebence_malo14
8Red Cloudgoranvitez14
9Хер Искендер Пашаpashaiskender13
10Леголасvajldy12