TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ivor Mickovski @nezenzabar
#reach: 101617   ( 67th )
#followers: 2010   ( 1557th )
#1
Чудо како промашија 5-6 коли пред министерство https://t.co/zgFaK6rtwK
159ReTweets336Favorites·Details
#2
Kако да се викал аеродромот?! Одете бе најдете си живот и приоритети во него. https://t.co/u5mKom8Xsw
58ReTweets106Favorites·Details
#3
Над 500 мали индустриски погони работат навечер во Карпош
Не им се исправни еколошките дозволи
Ајде градоначалниче,докажи се,излези на терен
39ReTweets77Favorites·Details
#4
25ReTweets90Favorites·Details
#5
Градот кога ќе заврне не може да се оди, замислете како им е на луѓе со попреченост.
Нашите градови не се за луѓе, само за автомобили. https://t.co/UgK0tg9mnS
28ReTweets42Favorites·Details
#6
Оди среди си животот во Македонија https://t.co/L9PJ48boEx
20ReTweets64Favorites·Details
#7
Kога ќе измешаш дрогите... https://t.co/TOV0JCzzyC
17ReTweets54Favorites·Details
#8
Не знам што е погадно:
Дека Керим зборува на тема „Она што не го знаеме за Киро Глигоров“?!
Или ние дека молчиме на тема „Тоа што го знаеме за Срџан Керим“?!
16ReTweets53Favorites·Details
#9
Што ти е Швед, откако ја поразија Италија, шведскиот тренер ја исчисти соблекувалната од отпадоците на неговите играчи. https://t.co/cmzIG0Q3cC
12ReTweets64Favorites·Details
#10
Нагрна ли живот доволно хипокритчиња?!
https://t.co/DypfbbSmel
20ReTweets33Favorites·Details
#11
11 години збориме презадолжени, одеднаш средно задолжени, па долгот ќе расте.
Љубе у коалиција, никому ништо.
Љубчо во извршна можел да иде, никому ништо.
Донираат инкубатори, се снимаат пред камери.
Абе имате ли вие луѓе еден став што држи.
14ReTweets49Favorites·Details
#12
Се извинувам, патните трошоци за Собранието во 2018-та, не биле дупло поголеми, скоро па, ТРОДУПЛО се... https://t.co/PHPhGljYeB
18ReTweets22Favorites·Details
#13
Подигнати дупло патните трошоци за пратениците.
А да им платиме по еден стан во Скопје, плус пола лажат за патните трошоци.
Оваа Влада почна со скандал на темата, нејзини пратеници наплатувале исто како и оние на режимот.
Наместо да ја оправат работата, ја влошуваат.
12ReTweets33Favorites·Details
#14
Треба добра доза на дрскост, во моментот кога се критикуваат патните трошоци на пратениците да доставиш предлог за 5 заменици на генералниот секретар во Собрание.
14ReTweets27Favorites·Details
#15
Во каналот Студенчишта кај Билјанини извори во Охрид потонал бродот „Мис Стон” кој бил вкотвен со години.
Од пловилото се разлеало гориво по целиот канал.
Ние сме еколошка катастрофа.
13ReTweets18Favorites·Details
#16
Излупете ја ЕВН, вратете го оригиналниот изглед, какво освежување би било тоа.
И Мепсо
И Владата
8ReTweets25Favorites·Details
#17
Тортевски, се е супер, респект за муабетот, ама ја откриваш најбаналната вистина за Македонија.
Молчењето е злато во Македонија.
Не само молчењето, туку и тактизирањето, кога да се биде гласен, кога да се премолчи.
8ReTweets21Favorites·Details
#18
Држави што немаат пристап до Архитектонскиот факултет, прашање е дали треба да постојат.
8ReTweets20Favorites·Details
#19
Па Села може сега да биде Министер за здравство
8ReTweets19Favorites·Details
#20
Оваа година историско ВМРО и ВМРО во историја се паднаа на ист ден.
6ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Ванчо постариотkarsijak36
2De Heks 👑sarahshei136
3Emil Atanasovskiemilatanasovski23
4стефан3892sk21
5Jasna Koteskajasnakoteska13
6Wannabeiskulirana13
7Ивана Туфегџиќivanatufte10
8Зоран Заевzoran_zaev10
9Pavle Bogoevskipavlebogoevski10
10КраФТkraft_mk10