TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Oliver Spasovski @o_spasovski
#reach: 48809   ( 577th )
#followers: 1078   ( 2962nd )
#1
Од страна на СВР Скопје беше спроведена и зајакната акциска контрола во врска со управувањето на возило од граѓани под дејство на алкохол, при што алкотестирани се вкупно 272 возачи и притоа кај 102 возачи е утврдено присуство на алкохол. Констатирани се и 49 други прекршоци. https://t.co/KxCTjmBrwO
36ReTweets94Favorites·Details
#2
Во осум угостителски објекти е евидентирано присуство на малолетни лица, а приведени се четири малолетници, двајца за користење наркотични средства, а двајца за утврдување на идентитет. Поради утврдени неправилности, затворени се 13 угостителски објекти. https://t.co/MqT7NEqcRY
16ReTweets56Favorites·Details
#3
Ниту една агенција за обезбедување не е под заштита на МВР, ниту некој има можност да влијае врз МВР, ниту пак ние некого ќе толерираме и штитиме. Државата мора да покаже одлучност и да застане во одбрана на граѓаните.
10ReTweets60Favorites·Details
#4
На граничниот премин Блаце Царинската управа и полицијата запленија марихуана вредна 4 милиони евра. https://t.co/UjqL0ihtqZ
7ReTweets63Favorites·Details
#5
Ноќеска МВР, УЈП и државниот пазарен инспекторат, реализираа акциска контрола во ресторани, кафулиња и дискотеки во Тетово, Гостивар и Прилеп.
9ReTweets46Favorites·Details
#6
МВР поднесе кривична пријава против Ф.С за убиството на Јанушев
8ReTweets28Favorites·Details
#7
Во моментот сум на брифинг со новинарите.
Транспарентноста кон граѓаните и медиумите ни е еден од приоритетите. https://t.co/4Vvk744Crt
6ReTweets25Favorites·Details
#8
Има напредок во истрагата, едно лице е убиецот на Јанушев и по него се трага. Досега се сослушани 35 сведоци, а обезбедени се и снимки од безбедносните камери.
5ReTweets24Favorites·Details
#9
Средба со претставници на полициските структури на Министерството за внатрешни работи на Словенија кои учествуваа во мисијата за поддршка на Република Македонија во обезбедување на јужната граница за време на мигрантска криза. https://t.co/GQbkGOI2Wc
5ReTweets23Favorites·Details
#10
Состанок со еврокомесарот @JHahnEU разговараме за реформските приоритети од #План369 https://t.co/VLTFxN2iEp
6ReTweets18Favorites·Details
#11
Од седницата на Влада на РМ за буџетот за 2018 година!
Поддржан проектот за изградба на вечниот дом на Тоше Проески во Крушево! https://t.co/EsMg0ogVku
5ReTweets20Favorites·Details
#12
18-40 Канал 5 Телевизија​ во “Само вистина“ https://t.co/fqlYfgPvCk
5ReTweets18Favorites·Details
#13
Расчистени два случаи за лица кои се фотографирале со оружје
https://t.co/gWmKuPjOSZ
5ReTweets16Favorites·Details
#14
12.00 часот сала 1 во МВР брифинг со новинарите.
5ReTweets16Favorites·Details
#15
Денес присустував на Меѓународна конференција за спречување на перење на пари и финансирање на тероризам во Скопје. https://t.co/RlUU6HPrvp
4ReTweets16Favorites·Details
#16
Куманово денес слави 73 години живот во слобода и соживот. https://t.co/0dKJmSFFJn
4ReTweets14Favorites·Details
#17
По враќањето од дводневна официјална посета на Република Словенија остварив средба со претставници на #OSCE. https://t.co/YAEVFqEFAV
4ReTweets13Favorites·Details
#18
Вчера и денес учествував на Завршната министерската конференција во Трст за проектот Борба против организираниот кр… https://t.co/amLBOxjtPo
3ReTweets15Favorites·Details
#19
Денес присуствував на научна стручна дебата „Безбедносни дијалози за процесот на трансформација на Управата за безбедност и контразузнавање и механизми за контрола на следење на комуникациите„ која се одржа на Факултет за безбедност-Скопје. https://t.co/vRWfzn7h88
3ReTweets15Favorites·Details
#20
Денес присуствував на конференција што во е рамки на кампањата- Денови на приватното обезбедување. https://t.co/9DwrY9uwpx
2ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Johannes Hahnjhahneu1