TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Огнен од Јаневци @ognenjaneski
#reach: 56156   ( 462nd )
#followers: 12917   ( 57th )
#1
Гледач на #MojТермин, за Груевски и пасошот:

„Дајте му го пасошот .. кај ќе ќиниса таму се парите“

:D :D :D
93ReTweets344Favorites·Details
#2
Грчева најавува нова партија или движење.
Што да речам...

... Солза сама капи - прости и'.

#Тажно .
8ReTweets46Favorites·Details
#3
Кој во ДПМНЕ бил силуван од СДС? Имиња #Ж, имиња!
6ReTweets40Favorites·Details
#4
Прејако! Еден гледач само што ми рече дека гледал слики од мене кај ќерка му, како сум бил гол, на плажа, ваму-таму. :D А јас тоа не знам.
2ReTweets30Favorites·Details
#5
#ОнаКога си дотеран пиц-пец за свечен настан, а ќе заборавиш каиш. Но, не си забележал, зашто си доволно дебел да не ти паѓаат панталоните.
4ReTweets18Favorites·Details
#6
- "За секое тенџере има капаче."

Изгледа јас сум од оние тенџерињана што ги даваат со купони во маркет, за кои фабрички нема капаче. 🤔😁
2ReTweets19Favorites·Details
#7
Огнен Јанески со прашање до Заев и Владата на РМ: До каде сте со поставувањето министер за здравство и преземање... https://t.co/1t8opvwuqS
2ReTweets15Favorites·Details
#8
A propos „длабинската анализа“ на #Ж:
Не ој во длабоконо, вистини клавет таму!
2ReTweets13Favorites·Details
#9
Школото Мирче Ацев strikes again во #МојТермин!
1ReTweets5Favorites·Details
#10
Огромна благодарност до министерот без ресор за имплементација на Националната Стратегија за… https://t.co/Oz8TH0w8E8
2ReTweets2Favorites·Details
#11
@diktrejsi10 - па и јас имам право да си се опуштам. :D
1ReTweets4Favorites·Details
#12
Град градила самовила.
Ни на небо - ни на земи,
туку така под облака.

Туку така под облака,
ни… https://t.co/UGsurTJdla
1ReTweets4Favorites·Details
#13
@EmilCepunjoski - ќе им испратам барање во ФЗОМ, да видам сега како ќе оди живото' за сите таму. Сега вистина добра ноќ.
1ReTweets3Favorites·Details
#14
@stobywinery event! Тотално опуштено и гастрономски вознесено, благодарение на шефот Влатко.… https://t.co/ZMzrXUJOvQ
1ReTweets3Favorites·Details
#15
Прекрасна вечер со Здружението на #Срби и #Македонци К.У.Д. "Бранко Чајка" - #Тетово, по повод… https://t.co/Z15d8A2VbJ
0ReTweets5Favorites·Details
#16
I'm at МОФ - @mofedu in Скопје https://t.co/xr2CuJo4iB
1ReTweets2Favorites·Details
#17
I'm at РадиоМОФ https://t.co/LpZzVbk5Zs
1ReTweets2Favorites·Details
#18
@EmilCepunjoski - нека не те лажат порталите што ги читаш. Да си ме следел - ќе си знаел дали ме имало за темите шт… https://t.co/Pvyv1cbxFv
0ReTweets4Favorites·Details
#19
@poetotodleskovo - а бе пааааа, замисли ги славите и фамилијарните средби како ќе ни изгледаат, за политика ќе се оправаме, плус колеги. :)
1ReTweets1Favorites·Details
#20
@poetotodleskovo - поим немам, се обидов да сфатам, и мислам дека сфатив што вели. Мислам. :D
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ивана Туфегџиќivanatufte7
2Стар Лисецprincnabelkonj7
3Влатко Васиљvlatkovasilj7
4Emil Cepunjoski 🇲🇰emilcepunjoski6
5поетот од лесковоpoetotodleskovo5
6Трале ТраЛаЛаtrajcevskiot3
7Шерлочеmikee77mike3
8Град Скопјеgradskopje12
9Емотивнатаl2dy_1n_r3d2
10Јас Анаjassumana2