TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vvvila @omnivila
#reach: 65492   ( 332nd )
#followers: 3761   ( 773rd )
#1
На твитер одма се познава кој колку е злобно искомплексиран и внатрешно грд.
38ReTweets102Favorites·Details
#2
Некад си посреќен во својата несреќа отколку во својата среќа ама долго е за објаснување.
30ReTweets69Favorites·Details
#3
23ReTweets72Favorites·Details
#4
Пак се вратив на тоа дека сум никој и ништо и дека немам никој и ништо и не е веќе тоа најлошата работа на светот.
24ReTweets68Favorites·Details
#5
Онакога одеднаш сите се заљубуваат у тебе, а ти си поголемо гомно од било кога и знаеш дека не се заљубени туку само се мазохисти ❤️
25ReTweets58Favorites·Details
#6
Со лудиот прај се уште полуд.
22ReTweets56Favorites·Details
#7
Кога работата оди спротивно од твоите очекувања тоа не значи дека оди кон лошо.
24ReTweets48Favorites·Details
#8
Имавме мајстор дома и пола саат ми објаснуваше како треба да си најдам некој што ќе го цедам и дека сме биле глупи ние фините женски.
20ReTweets57Favorites·Details
#9
Од убавини во животот она кога си се ослободил од тажната љубов кон некого.
22ReTweets49Favorites·Details
#10
Овој пмс го поминавме во домашна атмосфера со само едни наполитанки и две внатрешни распаѓања which is very good.
17ReTweets64Favorites·Details
#11
Коа чекам да ми се исуши лакот го држам телефонот и куцам на тачот ко мајка ми.
19ReTweets55Favorites·Details
#12
3 дена ми е константно средена собата и се осеќам толку зрело и одговорно шо ми иде ручек да напраам.
17ReTweets60Favorites·Details
#13
Се имам размазено со премногу паметни луѓе во моја најблиска околина и сега очекувам и сите останати надвор да имаат мозок.
22ReTweets44Favorites·Details
#14
Животот продолжува ако треба да продолжи, сакале вие или не.
23ReTweets40Favorites·Details
#15
Прекини да повредуваш луѓе. Пре ки ни.
19ReTweets50Favorites·Details
#16
15ReTweets56Favorites·Details
#17
Ако веќе трпиш, трпи достоинствено и не се лигави.
19ReTweets42Favorites·Details
#18
Од денес решив да почнам да се смирувам (по илјадити пат нели), Господ на помош.
14ReTweets41Favorites·Details
#19
Ау каква плејлиста имам за онерасположување <3
13ReTweets42Favorites·Details
#20
Дали имате писма, белешки, кои ги чувате а се за некого кој никогаш нема да ги добие? (Починат, недостижна љубов и сл). Истражувам нешто.
13ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Алекс 🇩🇪enginebluewater5
2Хогар Страшниhogarst3
3Мислачmikidon65623
4iBOY☘️yelrambobtwo3
5Војкицаmichaelsaric12
6🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat2
7Д Бој ©sasajko2
8Teonateona09901
9The Punisher 💀mknothing11
10Васил Чакаларовvasi1cakalarov1