TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Logicarot @osnovna_logika
#reach: 10161   ( 2376th )
#followers: 311   ( 8614th )
#1
И јас или не рабирам или живеам во друг универзум.
преземено од ФБ https://t.co/nkLQeuHg3X
11ReTweets11Favorites·Details
#2
со среќа битолчани соживотот со мигрантите. битно офицерски ќе ви го реновираат без кој 11 години не можевте да живеете. сега таму заедно на балови ќе одите. нов болшој, само зависи за кој си. жално е што ќе биди "НАЈПОЌЕ се нервирав кога ме ПОТЦЕНВАЈА".
8ReTweets14Favorites·Details
#3
@Fortifikacija @Zoran_Zaev вака се уништува духот на секој оној кој што си ја сака татковината и е патриот(не се однесува само за Македонија). ти ако им пренесеш на идните генерации дека жртвата кои ја дале нивните дедовци,баби,мајки или татковци е залудна тогаш што очекуваш.
7ReTweets11Favorites·Details
#4
#Шарени изроди дај побарајте аудио материјали од @Zoran_Zaev и @o_spasovski каде викаат дека едвај едно убиство не можеш да скиреш. И веќе ако не можеш да скриеш тогаш намести и договори друго лице да си лежи, бидејќи виновникот е наменет да мава рекет по едно евро.
5ReTweets8Favorites·Details
#5
Грчев, геријатрио можеш само дома да си рушиш. Што омраза и клетва ќе беше врз тебе што ти ја исцрпи душата од внатре?
2ReTweets10Favorites·Details
#6
-задолжување 600М
-зголемување на акциза 3.5ден
-зголемен персонален
-земјоделските производи најниска цена
-нема субвенции
баравте, живејте
3ReTweets5Favorites·Details
#7
дали треба нешто да се додаде? #ЗаЖивот https://t.co/YXDdFFOgfm
3ReTweets4Favorites·Details
#8
вечен нека е денешниов ден и датум. 23 октомври нека е врежан во срцето на секој родољуб македонец. борбата никогаш не престанува.
2ReTweets3Favorites·Details
#9
ама ние не сфаќаме што се мигрантите. тоа ти се како катализатори и прочистувачи на ајрото. затоа ќе ги увезиме. всушност тие ќе ни прават услуга. европа лани се прочисти и сега ние.
*преземено од ПР на владата на РМ и произведено од шарени соросови платеници
2ReTweets3Favorites·Details
#10
со цел да се намали руското влијание во Македонија владата на@Zoran_Zaev(@AmbBaily) ќе ја забрани руската салата или преименува еу-ус салата
1ReTweets5Favorites·Details
#11
@Fortifikacija Душата ми се наполна кога го видов видеото.Се можат да пробаат да уништат, но македонската песна и г… https://t.co/Sy7GQCrZ12
1ReTweets3Favorites·Details
#12
@JustHighlander на ваквите лудаци за пари,ако им ја силуваат мајката,пак ќе пишуваат дека добро било па и онака не… https://t.co/mwL7y7O7Rc
1ReTweets3Favorites·Details
#13
зборував со шарен(комуњар) и му кажувам за зголемувањето на акцизата и како сето тоа ќе ја одврти спиралата на цените на сите производи.
и тој вика мора некој да ги плаќа долговите од ВМРО...
ПОУКА: НЕ ТРОШЕТЕ ВРЕМЕ НА РЕТАРДИ БЕЗ МОЗОК
1ReTweets3Favorites·Details
#16
@VMRO_DPMNE а како тоа 41 пратеник беа само против? нели 51 бевте или некој меѓу нас не е наш? #Прашањакоимемачат
1ReTweets1Favorites·Details
#17
на реформаторите во вмро-дпмне 11 години им чинише цицката и збор не рекоа. вработија од внука до швалерка. а ако победеше? ќе реформираа?
0ReTweets3Favorites·Details
#18
@BorisNevermore дали мислиш дека се осеќаат така? они се осеќаат како што ќе им кажат. да имаа осет за измама или предавство немаше сдсш да постои онакво какво што е...
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@janae1edna Зоти Бејлиев?
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@AcoMalio жално е што ќе има идиоти што ќе се залепат на лагата и ќе бидат изманипулирани. ова ти е слично на 500 000 фантоми кои никогаш не ги најдоа, милијарди носени на Белизе за кои исто ни трага ни глас. Дури има овци ќе има волна.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Highlanderjusthighlander3
2Зоран Заевzoran_zaev3
3Great Pink Eyeunkaunk2
4Пази ЛЕЏАloshgze2
5Marina Gjorgjijovskamarina_gjorgji2
6Vladimir Krstevskivladokrstevski2
7Кокранfortifikacija2
8Ricky Bobbymacedonian042
9Oliver Spasovskio_spasovski1
10Кукуњавскаemmyllija1