TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

otec Gavril @otecgavril
#reach: 45312   ( 661st )
#followers: 1249   ( 2576th )
#1
Кога после толку години ќе се сретнеш повторно со пријателот,времето и просторот ја губат смислата и не значат ништо, а само љубовта е се!
25ReTweets70Favorites·Details
#2
Во тишината се раѓаат многу прашања, и во неа добиваш многу одговори!
Безумниот бега од неа, а мудриот ја посакува.
30ReTweets47Favorites·Details
#3
Не служете и’ на правилата, служете и’ на љубовта!
23ReTweets49Favorites·Details
#4
Стекни го внатрешниот мир кој и најголемите бури не можат да ти го нарушат.
24ReTweets40Favorites·Details
#5
Почнуваш да се занесуваш, тоа е знак дека ќе ја утнеш работата
22ReTweets41Favorites·Details
#7
Да го промениш другиот неможеш, ако не почнеш од себе. Секоја позитивна промена почнива од себе.
18ReTweets45Favorites·Details
#8
Повредливоста е параметар на големото „его“.
18ReTweets36Favorites·Details
#9
Сакаме да живееме стресен живот, а кога ќе страдаме се жалиме
16ReTweets42Favorites·Details
#10
Внатрешниот мир е смирен смирен ум кој не се превознесува и чисто срце кое љуби
18ReTweets34Favorites·Details
#11
А зошто некои луѓе тешко поднесуваат нечии успеси?!?
17ReTweets34Favorites·Details
#12
На крајот од секој тунел е светлината. Секој што не се откажал, стигнал до крајот.
#photography #prespective #light https://t.co/S3g5ZKs44a
16ReTweets35Favorites·Details
#13
Ништо не е потполно бело или црно. И светлината и темнината имаат нијанси
17ReTweets32Favorites·Details
#14
Понекогаш времето лечи се, ама понекогаш и разболува ако навреме не интервенираш
15ReTweets37Favorites·Details
#15
Доброто, како и лошото, не живее само. Тие раѓаат ново добро или ново лошо, во зависност на што ќе се определиме. Изборот е наш.
17ReTweets31Favorites·Details
#16
Заробени во черупката на самодоволноста, се плашиме да излеземе надвор мислејќи дека внатре ни е поубаво...
15ReTweets29Favorites·Details
#17
При секое искушение најважно е да останеш добар и не го прифатиш злото кое ти се нуди. Искушението ќе помине, а останува тоа што си прифатил
14ReTweets30Favorites·Details
#18
Можеби е филм, ама убав е. Нека траи 😊 https://t.co/xHL3No5wWW
11ReTweets38Favorites·Details
#19
Суетата е пречка за секоја добродетел и пријателство
14ReTweets27Favorites·Details
#20
Незнаеме дали сонцето изгрева или заоѓа ако не сме на местото на настанот. Така и не можеме да судиме и осудуваме ако не сме учесници во настанот. Се е до вербата #photography #sunrice #sunset https://t.co/2FhPYVX9mZ
11ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Canadian Coyotespacebloomp3
2Само својheathcliff_mk1