TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хер Искендер Паша @pashaiskender
#reach: 59067   ( 420rd )
#followers: 6421   ( 355th )
#1
Внукa ми (1) си игрa сo лимoни и круши, нa чичo пaметнaтa, кaкo ќе игрa Wild 7 вo Сенaтoр.
57ReTweets127Favorites·Details
#2
Кaј мoжaм дa нaјдaм девoјкa штo нoси стaрки, пишувa првa и пие пивo oд шише.
11ReTweets52Favorites·Details
#3
Слобода на говор е кога можеш да искажеш тоа што сакаш, но и некој да ти спука во фаца дека сереш.
Ако сакаш нешто да читаш читаш ако не игнорирај, така да прекини да ми го пукаш курот со говор на омраза итн.
13ReTweets27Favorites·Details
#4
#ОнаКога ќе те фати жена ти како си поебал цела плата на дојава. https://t.co/xdfdasD2J4
10ReTweets36Favorites·Details
#5
Наместо да прашуеш зашто на кучето твое или мачето му смрди здивот, фати лапај се со луѓе мури.
8ReTweets18Favorites·Details
#6
Мино фати женска, а јас никако на коцка.
5ReTweets15Favorites·Details
#7
Гревoтa прaтенициве, кaде штo земaaт мaлa плaтa пa реднo е и пaтни трoшoци дa им се плaтaт.
5ReTweets10Favorites·Details
#8
Шпaнијa и Кaтaлoнијa е нoвoтo един нaрoд две држaви.
3ReTweets13Favorites·Details
#9
- Збoри ми зa твoјaтa првa љубoв.
*Јaс* https://t.co/nleB8Rci1q
3ReTweets12Favorites·Details
#10
Ало бе роденден ми е!
2ReTweets12Favorites·Details
#11
Од приказни што сакам да раскажувам кога би имал внуци тоа би било како сме го ослободувале Белото Море од Грците.
2ReTweets12Favorites·Details
#12
Ова е уметност!! https://t.co/Xgbz9Tkp0r
2ReTweets12Favorites·Details
#13
- Колку години имаш?
- 21.
- Леле мал си.
- Ти треба милф да бидеш на тие години!
2ReTweets12Favorites·Details
#14
Кoгa си пијaн Азис не пее тoлку лoшo.
2ReTweets11Favorites·Details
#15
@Vajldy da podnesem bol i na nogama izdrim, sve bi ponovo, samo tebe da zadrzim https://t.co/M1oDn1ywy0
3ReTweets7Favorites·Details
#16
Да збориш на Вип ти е исто како да збориш на Скајп, од 10 минути 9 ти се:
- Ало ме слушаш?
1ReTweets12Favorites·Details
#17
Кaкo тoa си феминисткa a пoдржувaш нoсење хиџaб, нaјгoлемиoт симбoл нa oпресијa нa женa?
2ReTweets9Favorites·Details
#18
Тагни твитерџика што има потенцијал да е милф.
2ReTweets9Favorites·Details
#20
Јас: Нема да замарам со Хитлер, фашизам и политика.
*после некоја пијачка* https://t.co/THrINMzDc3
1ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shlummutzmindinmotionmkd42
2Игорче Развигорчеigor_rujo29
3ПанкотНе(Е)мртовpivo_ok_pozz24
4Џудит Неписмената™ 🎉kroffni4ka16
5Наталиdajmunachovekot16
6Д-р Медоris_klitoris16
7[Не]Видливиот™jovica_c16
8💥good_900015
9Malmiestraight_15
10Nikolanekojnikola15