TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прееманципирана 👑 @perfectlyslow
#reach: 67341   ( 316th )
#followers: 3520   ( 847th )
#1
Дечињата на Смилковско ги уби Трајко а полицајците во Диво Насеље Грујо. Албанците се невини жртви. Нели граѓани?!… https://t.co/eSQyB0oPcl
45ReTweets91Favorites·Details
#2
Ни Кили не ви се враќа на животов.
32ReTweets66Favorites·Details
#3
СДСМ бара казните за некористење на албански јазик да се намалат. #ХеХеХе
Нели не постоеја бе дилбери? https://t.co/Z7KvylXok7
25ReTweets48Favorites·Details
#4
Тито и Тарантула. https://t.co/MD83D1cIKp
25ReTweets48Favorites·Details
#5
#6
Грците не ги бркале егејците со напалм, само прскале против комарци?!
16ReTweets47Favorites·Details
#7
ОБНОВЕНО: Павле Богоевски побара оставка од Спасовски по убиството на Јанушев
18ReTweets35Favorites·Details
#8
#ПоминаТоаВреме кога шарените глумеа дека се за правда.
16ReTweets39Favorites·Details
#9
Срам ви е што ги донесовте СДС на власт или ќе почекате уште 100 дена.
14ReTweets37Favorites·Details
#10
Прашање до Ахмети: Кога ќе почиваат мирно 'исчезнатите' цивили од 2001ва?
16ReTweets31Favorites·Details
#11
Новиот Васиљ, зимал поише пари у време ВМРО (сиц знаеме и знаеме од каде), се курчи дека има искуство и знаење, убедува дека не е се у парите откако кукаше на ФБ 2 год. за неговиот скромен и тежок живот.
Кои куртони ви се богови мајко мила. https://t.co/NVetCXH1y0
12ReTweets37Favorites·Details
#12
Едвај чекам Рашковски да ни објасни колку ни заштедува зголемувањето на даноци. Спирално.
12ReTweets34Favorites·Details
#13
Тетовчани: да се знае кој агитираше за уше 4 години труење. https://t.co/nxSo4YkwF1
14ReTweets26Favorites·Details
#14
Елаборатот за орелот во Чаир и меморијалот на УЧК во Зајас е според стандардите - изјави Грчев.
12ReTweets26Favorites·Details
#15
Живот дојде, убиства по кафичи. Где сте мишеви и Ране у вашем граду. Живот #ВидиЛабуда
12ReTweets26Favorites·Details
#16
#17
Тие 20 полицајци живот ризикувале за да вие спиете мирно а Прољо ги исфрли како партал. И не прифаќам дека се криви, има командна одговорност казни го надредениот. Ама не ќе трпат обични луѓе за курово здравје на Заев. #Режим
13ReTweets19Favorites·Details
#18
Се почесто читам з-от за забрана на пушење на јавни места е едино нешо добро од ВМРО. И филхармонијата, и МНТ, и БТ салата, ок и жичарата..
8ReTweets33Favorites·Details
#19
Фабрики во стечај
Убитва на улици
Редици за нафта
#СреќнаТранзициска90та
13ReTweets18Favorites·Details
#20
Ран Фиром ран!
10ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Султанија 🧟‍♂️🔱utepana26
2Пердуфpikabu0016
3Зоран Заевzoran_zaev16
4macedoniamacedon4186177114
5Elisabet Paschosmakedni14
6Премиерката 👑bellareginab13
7Mrchatinamrchatina13
8Ne Izgubennajdengermanec12
9🗿Роко Ко🗿nezgodentip11
10Андонlazovjanev7