TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пердуф @pikabu00
#reach: 132299   ( 13th )
#followers: 12031   ( 82nd )
#1
Македонија. Албански знамиња по улици, турски серии на телевизија, кинеска роба по продавници, бугарски пасоши по џебови, српска музика по кафани... Само платата ни е македонска.
113ReTweets331Favorites·Details
#2
У време на вмро ова беше елементарна непогода, фала богу, сега е само магла :))
99ReTweets233Favorites·Details
#3
Од цел свет, баш у Македонија имале среќа да се родат, и наместо праз и чварки зеле прават чија пудинзи и шејкови од брокула. Па каде ќе ви оди душата бе.
85ReTweets249Favorites·Details
#4
Ќерка ми пред пола саат, из чиста мира, ме праша дали имаме духови у стан. Погодете на кого му се слуша крцкање сега.
48ReTweets224Favorites·Details
#5
Сега како за ден на Св.Климент ќе споделам еден факт. Децата ни растат со минимакс и никелодион синхронизирани на српски. Ни фалат цртани синхронизирани на македонски.
41ReTweets139Favorites·Details
#6
Се дури Боки не се изјасни дека Азис му е татко, не е интересно.
38ReTweets127Favorites·Details
#7
Порано бегав од проблеми. Сега бегам од луѓе.
29ReTweets106Favorites·Details
#8
Боже сачувај да спомнеш дека и од дуи има за апсење. Автоматски си вмро. Браво.
28ReTweets104Favorites·Details
#9
додека мвр го брка бетмен, џокерите слободно си пљачкаат по улици.
29ReTweets97Favorites·Details
#10
Ние дома купуваме елка и украси првата година и наредните години ја китиме истата и докупуваме само ако нешто фали, така секоја наредна година трошоците ни се помали. Зошто ова не функционира со општините?
21ReTweets120Favorites·Details
#11
Ќе умреме од ракови на бели дробови дури се расправаме што повеќе загадува.
32ReTweets86Favorites·Details
#12
Ви текнува тогаш кога дојде премиерот на Србија тука, и зборуваше македонски?
Епа затоа македонче.
24ReTweets108Favorites·Details
#13
Си пораснал кога прва мисла за снег, не ти е снешко, туку непроодни тротоари.
27ReTweets93Favorites·Details
#14
@MarincePink 1.не е исто АМА од мерки колку што знам само поскапе паркинг и дизел.
2.ако веќе ветуваш нешто ваљда пред тоа си размислил за мерките.
3.повеќе контроли има по клубови отколку по погони и фабрики
4.интересно е како вечните борци против загадување ги снемува
29ReTweets77Favorites·Details
#15
ова парите да ги вратат веќе не знаеш дали е за вмро за сдсм или за работниците на кои ќе им легне к15 месецов.
25ReTweets82Favorites·Details
#16
Ако веќе имам пиштол и некој друг ме нападне со пиштол, озбилно не смеам да пукам? Озбилно? Таков е законот? Која е поентата на пиштолот тогаш воопшто?
16ReTweets98Favorites·Details
#17
А каде мислевте дека ќе ги вработат сите овие шарени? По фабрики?
26ReTweets63Favorites·Details
#18
Никој не дошол на власт со намера да штеди! Да не се лажеме.
21ReTweets72Favorites·Details
#19
дали за сите кои имаат три ќерки мислите дека сигурно оделе на трето машко и баш ви е мило што се заебале или само јас така?
12ReTweets97Favorites·Details
#20
Толку не верувам во готвење за 20 минути, што кога на крај ги зумираат чиниите, чекам нешто да мрдне внатре.
17ReTweets79Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski55
2Jovan Petrovjp_euro53
3Омај(ФАЌИН)гад!0majgad35
4Donatello™petrusevski1328
5Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski28
6Џотоgiotto_mkd27
7Влад.vampotheone24
8Бледолики Џентлменpremnogulichno23
9ШАРЕН ПЕДЕР - РЕВОЛУЦИОНЕРschiffer_pg1423
10Сплинтерsinisa_goliotok21