TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓурѓа @pilula12
#reach: 100826   ( 72nd )
#followers: 7974   ( 215th )
#1
Кога нема камери сме другари. Битно театарот да иде... https://t.co/yDxo2WogNz
100ReTweets266Favorites·Details
#2
Многу сакам пита од јаболка.
|
|
|
See 284 more replies.
|
|
|
A sds koga bese na vlas ja rasprodade Makedonija.
84ReTweets288Favorites·Details
#3
Уште 2 недели и Владата ќе донира пензии за пензионерите.
41ReTweets154Favorites·Details
#4
Еј Снежо Лупевска, 11 години министер за внатрешни на телефон не можеше да добиеш, сега глумиш врхунско новинарство. Патетика.
36ReTweets142Favorites·Details
#5
На твитеров му помина рокот дефинитивно.
19ReTweets84Favorites·Details
#6
с.Кавадарци
21ReTweets64Favorites·Details
#7
И Коце вака не знаеше. https://t.co/QShCA5giPO
13ReTweets61Favorites·Details
#8
"Ќе го гонам додека имам бензин".
10ReTweets68Favorites·Details
#9
Латас да лежи --> Латас да се извини за сѐ.
Transformers FYROM edition
15ReTweets52Favorites·Details
#10
Не барајте пратеници и градоначалници на Твитер. Завршија изборите.
7ReTweets72Favorites·Details
#11
Знаете што се курајбери? Луѓе што лани ова време не ги интересираше политика, а сега фејваат критики за власта.
8ReTweets66Favorites·Details
#12
Никој не се посрал пошто е далеку WC-то, туку пошто касно тргнал.
9ReTweets48Favorites·Details
#13
Убаво е времето. Ако си есенска сеидба.
12ReTweets37Favorites·Details
#14
Снежана и седумте Лупевска.
10ReTweets40Favorites·Details
#15
Дај бе некој нека го уапси да не јаде гомна!
7ReTweets46Favorites·Details
#16
И нека не ве чуди Кавадарци. Они 8 години владеење му дадоа на неписмениот коњ Панчо Минов претходно.
8ReTweets43Favorites·Details
#17
Прекрасно. https://t.co/p1TktFMOno
8ReTweets41Favorites·Details
#18
Не да се фалам ама ќе паднеш ко на кривично процесно право. https://t.co/lNlBiXHhuj
3ReTweets47Favorites·Details
#19
Браво за владата!!! https://t.co/5CuYeLdArb
9ReTweets23Favorites·Details
#20
Ај да легнувам, утре сте на работа.
5ReTweets32Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski19
2Jovan Petrovjp_euro14
3Monseur Goustave Hvlazarevik14
4Onocentauronagerot13
5Jasna Koteskajasnakoteska12
6Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski12
7pokimakedonija2012
8Пердуфpikabu0010
9архичичкоpajopator10
10Mindрluмbеrmindplumber10