TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПанкотНе(Е)мртов @pivo_ok_pozz
#reach: 136380   ( 11th )
#followers: 9576   ( 142nd )
#1
Moon Orbit Above Skopje. 😍 https://t.co/c46QZ4Ymxd
103ReTweets283Favorites·Details
#2
Од сите споменици најинтересна ми е теткава на плоштад што продава книги ! 😀 https://t.co/HK4T3sHBFK
70ReTweets347Favorites·Details
#3
Ако не купувал млеко во кеса, мал е за тебе. https://t.co/0JIZsnFiLs
55ReTweets252Favorites·Details
#4
Многу е убава бе Шар Планина ! https://t.co/iTW6Q1uAnn
47ReTweets239Favorites·Details
#5
КОНОПОТ апсорбира 4 пати повеќе CO2 од дрвата,му треба 2-3 месеци за растење,може да се користи за изработка на тоалетна хартија.Зошто ги сечеме дрвата? Зошто конопот е нелегален да расте ? https://t.co/zqQiJRvmC4
55ReTweets113Favorites·Details
#6
Од есен онаа на градскиот парк Скопје https://t.co/Vw6KPMrFmk
37ReTweets154Favorites·Details
#7
Би ги замолила граѓани кои користат јавен превоз :
-Ранците и торбите држете ги пред вас или покрај вас.
-Возачот оставете го на мир, исповедајте се кај свештеникот.
-Слушајте музика со слушалки, не ја слушаме сите Гулабица.
-Најважно- БАЊАЈТЕ СЕ
35ReTweets140Favorites·Details
#8
Да се потсетиме на старата фотогафија од еленот на Матка.. Одмна не сум видела елен во природа бе https://t.co/XDnURrDhr7
32ReTweets145Favorites·Details
#9
Места кои треба да ги посетите низ Македонија,, Пешна <3 https://t.co/3YaRaLMwSa
32ReTweets135Favorites·Details
#10
3 вида на љубов:

Другарки:
Те сакам ма !
-И јас срц!

Пар:
ТЕ САКАМ
-Мило јас повеќе

Брат и сестра:
Те сакам!
-Кажи колку пари ти требаат?
39ReTweets113Favorites·Details
#11
Лелеј каква убавина е манастирот во Трескавец https://t.co/dsHFATkMG5
31ReTweets132Favorites·Details
#12
Ако сакате див запад, дојдете западна Македонија да видите што е природа. https://t.co/6x0J91rFBB
26ReTweets127Favorites·Details
#13
Од љубов во есен печена пченка https://t.co/Z4sY3KD67Q
24ReTweets131Favorites·Details
#14
Еве ви го Сопиште драги мои ! https://t.co/YzRrPFX5nr
41ReTweets75Favorites·Details
#15
Имам една жална но среќна вест.
Од 15 ноември до Средно Водно само со автобус или пеш
Жалам љубовџии... екологисти… https://t.co/NdXWdyp4sN
24ReTweets124Favorites·Details
#16
Старите куќи низ Македонија се спомен и љубов ! https://t.co/CWFlr1xsEY
25ReTweets107Favorites·Details
#17
Пазете кого се пуштате на граница https://t.co/OQmSGjxoY1
30ReTweets89Favorites·Details
#18
Дали се сите спремни да се родители ?
Александар дете со посебни потреби ученик во ДСУ ,,ИСКРА" - ШТИП во попладневна смена го земале во состојба за која говорат фотографиите.Ова не било прв пат вака да го земат.. https://t.co/VgfHLoCgGG
49ReTweets25Favorites·Details
#19
Сте се возеле на вакво како мали ? https://t.co/zI74ajkzJZ
17ReTweets115Favorites·Details
#20
Добро Утро ! https://t.co/MoRYZRmfn9
17ReTweets106Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Дедо Најпаметниотi_najubaviot51
2🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat32
3Dr. Phalluslesenpeperut27
4Viko von Dromvikohyeah27
5САЛЕsale_bt124
6Goransipin196622
7Nikolanekojnikola22
8Хер Искендер Пашаpashaiskender21
9Шир Канne_me_jebi20
10EmptyPersonadarkhour_seeker18