TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mirko Popov @pmg_recordings
#reach: 57700   ( 466th )
#followers: 3688   ( 805th )
#1
Може и емисија на ТВ:

Бел бугар-црн бугар
24ReTweets64Favorites·Details
#2
Ако тргне војна македонци против кучиња, има супер шанси (па 99% реално), да победат македонците.
🇲🇰👊🏻❤️
11ReTweets39Favorites·Details
#3
Овака изгледа ПЛОЧАТА #ПМГКолективСкопје
100 рачно нумерирани LTD копии
Купете си ја на промоција во ПЕТОК во
Младински Културен Центар
по промо цена 600, или од понедрлник по продавници.
Ќе ви биде ужасно драго. Ако не денес, за 10-20 години лом ќеви биде :) https://t.co/Rp732OBKRT
10ReTweets17Favorites·Details
#4
Ќе помине уште долго време док градските власти им дое од дупе у глава дека несе зада поправаат тротоари, него да се бават со предизвици ко аерозагадување. Еве да умре моја генерација од рак и ќе биде. Децата.
10ReTweets10Favorites·Details
#5
Петок
Кантон6 во ЖИВО
Капан Ан
Монархия https://t.co/enOMDbilof
6ReTweets8Favorites·Details
#6
ПЕТОК промоција у
@MKC_Skopje
ПЛОЧИ по промотивна цена https://t.co/bdDtzhWbc2
7ReTweets3Favorites·Details
#7
Po 4 godini obskurnost i teatralno nepostoenje
Gospod Bog gi vrakja Kanton6 vo igra
nov single/ep Monarhija
LIVE
ovoj petok vo Kapan An
NEVEROJATNO DOBRO!!!!!!! https://t.co/9cfcnnt71H
7ReTweets2Favorites·Details
#8
Денес е за ПЛОЧА
ПМГ Колектив Скопје
Концерт @MKC_Skopje
промотивна цена 600 ден.
све што треба да знаете https://t.co/FcgG27Gyw8
5ReTweets6Favorites·Details
#9
Четврток @Vinyl_mk
Фина промоција на новиот ЛП
на Александар Пејовски
#модерна #класика
(Ајде ве чекам, пошто емсте модерни, емсте класични)
...дотерајтесе https://t.co/nvNKv4Y02n
5ReTweets4Favorites·Details
#12
Сума сумарум од недела на твитер: СЕКА ПЕРСА И ГОЈКО СИСА НЕСЕ СНАОЃААТ ДОБРО НА УЛИЦА, АМАПА НА ТВИТЕР СЕ ПРАВЕДНИ У ПИЧКУ И ПОСЛЕ ИМА ТЕТКИ И ДРУГИ Т’НКИ ЛИКОВИ ШОГИ ЛАЈКААТ. На твитер сум “влијателен”, на улица неписмен.
3ReTweets8Favorites·Details
#13
ДЕНЕС во Винил / Vinyl
ДЕНЕС е денот за фина мсла промоција
ДЕНЕС е за новиот А. Пејовски АЛБУМ
ДЕНЕС ве чекам од 21:00 да доете https://t.co/m5smcNDN8o
4ReTweets3Favorites·Details
#14
vinilot PMG Kolektiv Skopje e ltd. edition i ima 100, račno numerirani ploči. Edna od niv može da bide vaša po specijalna promotivna cena od 600 denari na samata promocija. Nabavete si, nemoj posle da bide snemalo :) https://t.co/y3oatnFgCz
4ReTweets2Favorites·Details
#15
Мириса на сигурна победа на македонците. https://t.co/VDW8D6nO5l
4ReTweets2Favorites·Details
#16
Retro Surfer ❤️ https://t.co/kmVhQ2HRhc
2ReTweets8Favorites·Details
#18
@miopa_ @strezovski Dodaj nula, staj 4-5-6 napred+dodaj deka vmro go spasija od zatvor u germanija i eye kako upadna choekot. Abe sudbini :)
3ReTweets3Favorites·Details
#19
Рецензија за новиот албум
ПМГ Колектив Скопје
Плочата може дасе набави во
Апотека
Југотон
Пола Југотон https://t.co/77HAKDkIXi
3ReTweets3Favorites·Details
#20
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Артистотshkottt31
2Maja 🐐ednichka31
3Slobodan Jakoskiflavrsavr28
4Zarko Ristovskidecimalfawn421025
5Ljubišasulimanovic20
6Aleksandar Gavrovskigatscho19
7Муаркоmuarko17
8силвија плачkakotoa12
9ЈБургундиjburgundi10
10Barbarellamackaso9zivoti7