TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

D.A.Lori @podzemnavoda
#reach: 38545   ( 843rd )
#followers: 11359   ( 97th )
#1
држава со ваков народ, не ѝ треба министерство за здравство, само министерство за патни трошоци
10ReTweets23Favorites·Details
#2
мајка ти ја бараш во бугарска православна црква...oh, wait
7ReTweets26Favorites·Details
#3
знаете кој беше еден од највеличенствените историски моменти? падот на берлинскиот ѕид. за жал, оттогаш имаме изградено многу други ѕидови, внатрешни, надворешни, невидливи. светот еден ден ќе се претвори во лавиринт без излез.
6ReTweets24Favorites·Details
#4
riders on the storm никогаш не звучела подобро, овде среде галичник, со маглана пред врата и мисливе на оревон обесени
3ReTweets28Favorites·Details
#5
ми вика песот Овде времето е секогаш убаво, стани сеа
2ReTweets13Favorites·Details
#6
утрата се полни со мали задоволства, тишина и незнаење https://t.co/4UBUVsjpOP
0ReTweets17Favorites·Details
#7
поети, бе:
...еј, јас немам упатства
за употреба на твоето срце,
но ако не може да те допрам
поинаку отколку со зборови,
никогаш нема да престанам да пишувам...

Марко Томаш
3ReTweets8Favorites·Details
#8
овие избори, дпмне нека си ги викаат изгори. позз.
2ReTweets10Favorites·Details
#9
она кога твитер ќе осамне со повеќе карактери, а со помалку карактер
2ReTweets9Favorites·Details
#10
првите луѓе го имале сиот простор, времето ги имало нив
3ReTweets6Favorites·Details
#11
Не можеш да создаваш уметност ако не се извалкаш
2ReTweets7Favorites·Details
#12
Осаменоста е многу топло, меланхолично чувство, првите десет години, после заладува
1ReTweets10Favorites·Details
#13
она кога те мрзи да станеш и да ги земеш наочарите, па си викаш а бе, шо е видот, уште еден прозорец кон илузија
0ReTweets12Favorites·Details
#14
сите тие мисли кои ми патуваат низ главата, забораив сендвич за по пат да им напраам, сеа ќе јадат шо ќе стигнат
1ReTweets7Favorites·Details
#15
и ви викам, отворам една страница за подни и столни ламби, и цените се да одам у банка, кредит да земам.
0ReTweets10Favorites·Details
#16
на почетокот беше сонот...
1ReTweets6Favorites·Details
#17
има филмови кои се прекрасно патување, има филмови кои се слободен пад, долу те пречекува бетон, како убивањето ма светиот елен на јоргос лантимос. сосема непотребно искуство.
1ReTweets6Favorites·Details
#18
имаш запирка, на погрешно место
0ReTweets8Favorites·Details
#20
ногу љубам вака ко ќе се одземам од умор, од моментот кога се загледав во една точка и губењето фокус до моментов сега, сигурно се поминати години...
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фломастериjane_sk3
2Donatello™petrusevski133
3i999yi999y3
4Ѓурѓаpilula122
5Пердуфpikabu002
6облакoblakpodmore2
7Lena Petroffl_petroff2
831partizangunner2
9Џонниikokkii2
10џимиринкаref2