TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

поетот од лесково @poetotodleskovo
#reach: 32470   ( 1021st )
#followers: 416   ( 6938th )
#1
....не е секоја насмевка среќна...
9ReTweets13Favorites·Details
#2
...јави се...ОЖИВИ МЕ....
6ReTweets12Favorites·Details
#3
...се трудам не се предавам но преку луѓе НЕ ГАЗАМ...
4ReTweets7Favorites·Details
#4
....денес збор на денот е ОДГОВОРНОСТ....
3ReTweets5Favorites·Details
#5
...сите правиме грешки ама некој ептем знаат да ја посерат...
2ReTweets7Favorites·Details
#6
....додека не згрешиш во животов неможиш да погодиш....
2ReTweets7Favorites·Details
#7
....неможам сега го гледам @OgnenJaneski како држи бонтон...респект ГОЛЕМ ЧОВЕКУ
2ReTweets7Favorites·Details
#8
...само лозовата да не поскапи...
2ReTweets5Favorites·Details
#10
....како мал ретко носев домашна на школо јер дедо ја пиеше....
2ReTweets4Favorites·Details
#11
...опиши го твојот живот со два збора;

ГОЛА ВОДА....
2ReTweets4Favorites·Details
#12
....животе ти посен граву....
2ReTweets4Favorites·Details
#13
...изморен сум од скитања...изморен сум од евтини луѓе...а најмногу сум изморен од самотиава....
2ReTweets3Favorites·Details
#14
...грав со пица?? https://t.co/MnmR2AsbEN
2ReTweets3Favorites·Details
#15
...ако вистина сè се враќа сè се плаќа...врати ми се ТИ а за плаќање на рати ќе напрајме
2ReTweets3Favorites·Details
#16
...ми рече: љубовта не познава граници... и си поднесе документи за бугарски
1ReTweets5Favorites·Details
#17
....јас сум од генерациата каде шо си игравме со каубојци и индијанци....
1ReTweets5Favorites·Details
#18
....најубавото место на светот мие во нејзините прегратки....
2ReTweets2Favorites·Details
#19
...срања се случуваат тоа е факт...ама нема потреба од толку многу факти во мојов живот..
2ReTweets1Favorites·Details
#20
....кој дел од муабетот НЕМАМ ПАРИ не ти е јасен па шо ме бараш за во кафана м??!!
1ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Огнен од Јаневциognenjaneski9
2На Дедо Најпаметниотi_najubaviot2
3Lupus Esthomo_homini__2
4S.!.msimonelciki2
5⭐Бунтовничката⭐buntovnickata2
6Емотивнатаl2dy_1n_r3d2
7101от101ot1
8Teonateona09901
9Царевата Ќеркаcarevata_kerka1
10ПлавоБелservicecrew_1