TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

André Moussah @pomarandzes
#reach: 51091   ( 535th )
#followers: 4631   ( 585th )
#1
Ни ја земавте младоста по глупи работни места, со нездрав животен стил, со факултети и престиж, а потребно беше само љубов и топол дом.
33ReTweets95Favorites·Details
#2
Без љубов нема живот, нема квалитетен живот.
21ReTweets43Favorites·Details
#3
3 месеци вежбање, мислам да седнеш здраво 2 дена да се најадеш, ќе ја вратиш изгубената килажа. Ебем ти живот.
17ReTweets51Favorites·Details
#4
Ѕинго го имаше измислено Биткоинот уште пред тоа да биде модерно.
12ReTweets33Favorites·Details
#5
И кога жената би била ѓавол, пак би и се клањале.
7ReTweets19Favorites·Details
#6
Би те пунел како еклер. #ТретаСмена
5ReTweets12Favorites·Details
#7
Бате, кој има биткоини ќе стане милионер. https://t.co/qADBf3dmg5
4ReTweets14Favorites·Details
#8
Кој го гледаше документарецот за тоа како бил сниман првиот еротски/порно филм. Тоа е моментот кога една девојка се… https://t.co/9urZWjthBy
5ReTweets11Favorites·Details
#9
Твојот ангел чувар не е секогаш тука за тебе, но во посебна беда може да те тргне од пред автобус пред да те изгази со се книги по асфалт.
5ReTweets9Favorites·Details
#10
Еден на пијанино и свири на мачката, мачката пред него и се гали со неа.
5ReTweets8Favorites·Details
#11
Братучед, ај објасни каква е пролетта надвор, настинат сум и не осеќам ништо?*Па тука мора да употребиш метафори и стилски изразни средства за да му доловиш како ти ја доживуваш.
5ReTweets7Favorites·Details
#12
Кој ќе откриел пасворд од порно сајтот Brazzers ќе бил работник на годината во Рено. Хакирав, утипкав туѓа кредитна, немав 20 години, добив пасворд, му го кажав пасвородот на другарче, го вработија со решение.
4ReTweets10Favorites·Details
#13
Кога ќе го форматирам компјутеров мислам дека го форматирам и животов и твитеров и сите лошо кажани зборови, ама тоа не е така, многу гомна се изеде тука.
5ReTweets7Favorites·Details
#14
Нит ми е проблем шо ми доаѓа на гости, не ми е проблем и што ми го јаде јадењето, ама да ми глумиш мцкање и чматење со уста ко на реклама.НЕ
3ReTweets13Favorites·Details
#15
Како изгледа живот со плата од 12000 не знам, ама знам со 9800. Притоа сите со факултетско образование и без работа.
2ReTweets14Favorites·Details
#16
Едно е фино да се напиеш за друштво, едно е да се правиш флека секој ден. Тогаш не си друштвен, туку алкохоличар.
1ReTweets17Favorites·Details
#17
Се додека цело Скопје ни е сообраќај на Дижонска со типци: “брат, застани тука цигариња да си купим“, нема да не биде.
4ReTweets8Favorites·Details
#18
Комшии, ај прекинете да се греете на јагленот и тоа даските, знам сите се трудиме некако да преживееме, ама не затруени од чад.
3ReTweets11Favorites·Details
#19
Ќе те наместат до степен да ти летне главата на машина, ако не си учел што е изолација во електроника, нема да ја имаш главата на раменици!
4ReTweets7Favorites·Details
#20
Добро ми беше и тогаш кога немав Твитер. JustSayin`
3ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Милена Красиваelenakrasiva6
2Ненајаденact_a__fool6
3Голем Малерbitchkija6
4Ник.apokalipt04
5Лично Јаdevojchetoli4
6металхедpsuchopompx4
7Javashcarbonoxid3
8Дисперзијаdisperzija3
9Флафиkarfiolka3
10Luda Maratetovskojabolce2