TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јасмина (авек ЖИ) @pozitivanadenot
#reach: 28483   ( 1165th )
#followers: 710   ( 4369th )
#1
Болестите те тераат да се замислиш без личности кои ти значат и потоа повеќе ги цениш. Дури и кога те вадат од такт си велиш - Ако, барем е жив/а. И му простуваш.
#ДобраНоќ убави
3ReTweets17Favorites·Details
#2
Чувството кога по 2 месеци спиење на уши ќе положиш 2 испити во 20 минути 🤗🤗🤗🤗🤗 Сите ве сакам. Сииитее!!!
3ReTweets14Favorites·Details
#3
Варосување, кроење/прекројување мебел, шмирглање/бојадисување врати.
Ова е тоа,, спремна за мажење" или тоа само за кафе варење важи?
1ReTweets18Favorites·Details
#4
Ете мајка си седи во другата соба и ми праќа пораки на Месинџер. Вие арни?
#ЕднаЕмајка https://t.co/h76zw4kKAM
2ReTweets13Favorites·Details
#5
Ското еден месец откако заврши сезоната - Отвори да влези воздух. Сега е - Затвори, смрди. 😷😷
#ДобраНоќ
3ReTweets6Favorites·Details
#6
@SmoothManMk @smeshka_ @Bitch_Switch @neutralen_ @Nasmeana @champagmami @mladamama03 @MumaMery @flower96_ @BateMkd @buntovnickata @_jo_van @bonitopp @koljo_sk @Edge972 @Emmyllija @tamito7 @2eyeshadow Фалаааа. Љубов до сите. А на Поглиачи му посакувам два пара ноџиња на рамена 😎😎
1ReTweets12Favorites·Details
#7
1 пакетче кондоми = 1 дневница. Знљчи денес работев за секс. Фино ☺
1ReTweets12Favorites·Details
#8
Да си најдеш некој со кој ќе си ги оствариш секс фантазиите без да те гледа како изопачена курва 😔😔😔 #ДоброУтро со #ТретаСмена
0ReTweets14Favorites·Details
#10
На работа одам #наТочак од мрза, си одам со точак - уморна/од мрза. Заклучок: живеам здрав живот од мрза 🤔🤔🤔
1ReTweets10Favorites·Details
#11
Ќе субвенционираат невладини организации за да ги учат земјоделците како да работат. Значи некој што нива видел само во учебник во основно ќе ги учи оние што растеле на нива како треба да ја садат. Тугооо!!! 😖😖😖😖
2ReTweets7Favorites·Details
#12
Разотвориле дома мислиш Петровден иди, а не Петковден. Да се луфтира де.
*Ако слушните некој умрел од промаја - јас сум. 😑
2ReTweets6Favorites·Details
#13
Една од позитивните работи ако живееш во зграда е што на пат за дома може да си се плесните во влезот. Некаде меѓу 3ти и 4ти-за посигурно.👼
0ReTweets12Favorites·Details
#14
Драги битолчани ајде на терапија - ракомет. Ако не друго барем можеш да пцуеш се' живо на терен - од управа до чистач. Нив мува не ги лази ама барем тебе ќе ти олесни. 😁
0ReTweets12Favorites·Details
#15
Не е се' како што изгледа. На пр. Од кола гледано ова е само дожд, од на точак гледано ова е - жива вода сум.
*И така планирав да се капам
1ReTweets8Favorites·Details
#16
@ngc6752 @JasnaKoteska Само кај нас сунетот е поврзан со религија- муслиманство. Инаку и католиците и протестантите… https://t.co/BzTireiESl
1ReTweets7Favorites·Details
#17
Мислев научив да ги контролирам лошите чувства, сфатив дека само сум ги потиснувала. И еве си седам чекам да дојди нервниот слом, да се подружиме. Вие арни?
1ReTweets7Favorites·Details
#18
@Arkenstone28 @MajaSpasovska1 @buntovnickata @Nedopirliva1 @MumaMery @SNEZANA28289882 @bushaviotodSk @more_nova @MarijaTia @ani_srcka @ZeznataSkorpija @abeLejdibe @i_najubaviot @DrnDrnJarinja_ @mitevskad @branchebananche @bonitopp Фала🤗🤗🤗 Љубов до сите!! Јас ќе работам за вас, вие прошетајте за мене 😀
0ReTweets10Favorites·Details
#19
@pikabu00 @Eskobar_od_SK Твитер е и место каде што дознаваш дека си супер жена зашто носиш старки и возиш точак. Фа… https://t.co/2GZvI5aO3e
1ReTweets6Favorites·Details
#20
Не ми е проблем што работам во петок, ни што сум трета смена. Ама уште непочната мн сомнителни фаци и неубаво чувство😖 ај напијте се по една за здравје за мене. Убав викенд Твитер. 😚😚
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Поглиачиsmoothmanmk55
2Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1532
3GorgeKocevgorge_kocev24
4Aнѓеле Беangelebe20
5EmptyPersonadarkhour_seeker14
6101от101ot13
7Caribi 1201bozinovskizlat110
8Ангелчеidna_logopetka9
9Еск0барeskobar_od_sk9
10Jasna Koteskajasnakoteska8