TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никсон @rnixn
#reach: 106118   ( 65th )
#followers: 13864   ( 45th )
#1
Хахаха какви тролови се србиве... се превртев! 😁😁😁 https://t.co/1FOFETGmxW
215ReTweets636Favorites·Details
#2
Сеа коа ебеш бугарки, а нивната црква е твоја мајка црква, дали тоа значи дека ја ебеш s e s t r a t i ?
34ReTweets152Favorites·Details
#3
Како не ви е јасно. У државава имаме само еден единствен проблем. Пари.
27ReTweets108Favorites·Details
#4
Од досегашната македонска политичка сцена само едно е јасно досега:
Кај е Бонева, таму се парите.
26ReTweets95Favorites·Details
#5
Јеботе, каков живот дое, боље да не доеше. :(
24ReTweets83Favorites·Details
#6
-Вака: пошто здравство е крш, ќе најдеме стручњак доктор, од малцинство, со искуство да ја опраи работава.
*два месеци подоцна: дава отказ од работа, престанува да биде доктор, се сели у Гостивар да издава маркици за градба.
22ReTweets80Favorites·Details
#7
Кога сакам, сакам многу.
21ReTweets70Favorites·Details
#8
Нешто да ви објаснам за ова фалсификуваниве лекови. Доколку се открие увоз на фалсификуван хепатромбин, тогаш мојата сопствена мајка е жртва на убиство. https://t.co/QvGSKaArlv
22ReTweets54Favorites·Details
#9
Се поише мислам дека нема да не' биде како држава. Ова кај што сме сега, не ни го направија идиотите. Идиотите се меѓу нас.
15ReTweets69Favorites·Details
#10
Зошто бе сите се потепуваат да постигнат нешто, пари, слава, шоидае?
Не знаат ли колку е убаво и смирувачки да бидеш никој и ништо?
12ReTweets74Favorites·Details
#11
Саакашвили денес го симнувале од кров на зграда за да го уапсат. Во меѓувреме станал Украинец. Па го ставиле и градоначалник на Одеса. Сакам да кажам, имало и побудали од нас.
16ReTweets59Favorites·Details
#12
Аманте не ги викајте двајцава министри за надворешни, сегашниов и бившиот, заедно у емисија. Ја стварно не знам кој е кој. :((
9ReTweets65Favorites·Details
#13
Зошто лековите да нè ги купуваме од буџет, а лимузините од хуманитарни концерти? | Off https://t.co/huUr7JhEZX
16ReTweets40Favorites·Details
#14
Мали педерчиња. :/ https://t.co/6en3WQMVmD
9ReTweets50Favorites·Details
#15
Жена ми и ќерка ми купиле некаков заебан гел за туширање.
Трујам на јагода. 😢
5ReTweets54Favorites·Details
#16
Со српската црква имаме сестрински односи, а бугарската ни е мајка. Грчката не не' признава, што значи дека сме копиле.
И така, според секој поштен заплет на турска серија, ја сум си сам себе шура и баџанак.
6ReTweets39Favorites·Details
#17
@DrnDrnJarinja_ Уште е забрането пиво после 7, по кафани не се пуши а има поише специјалци од муштерии, партизанска е 24 часа Ле Ман а жандари казнуваат обичен народ, собрание си дели евра, злосторничко здружување поскапува или забранува паркинг...

*на тајмлајн штурци
9ReTweets25Favorites·Details
#18
Вака сега:

Нова година - Прасе број 1, обезбедено, нарачано.
Стара нова година - Прасе број 2, обезбедено, нарачано.
Претпремиера, петок - Прасе број 3, обезбедено, нарачано.

Life is good. 😁
5ReTweets30Favorites·Details
#19
Што е бе ова?? Кај е бе ова? У Свилајнац? Врњачка Бања? Каква вожња бе? https://t.co/W2vo5lZo54
5ReTweets28Favorites·Details
#20
Не бе, ова е немогуќе. Сите влагаат у НАТО, само ние остануваме позитивен пример... Мора ли бе сите политичари да се ретардирани?

Шекеринска за Би-Би-Си: Македонија повторно е позитивен балкански пример за ЕУ и НАТО https://t.co/rHwK3iqpNe via @Libertas_mk
5ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandar Tortevskiatortevski141
2i999yi999y110
3Д.Д.Ј.drndrnjarinja_106
4Mindрluмbеr 🐈mindplumber86
5Др Арсланагићarslajemenibog61
6Baze Lazevskibazelazevski55
7AAndrejandrej08153
8Igor Pandurskispacebloomp43
9Еј Брејgogiche34
10Cosmopolitanalikiaj31